Samotny oceaniczny wyścig dookoła świata w staromodny sposób – bez zawijania do portów, asysty, GPS, a nawet elektroniki na pokładzie – powraca za rok. Start odbędzie się 4 września 2022 r. w Les Sables d’Olonne. Po sukcesie edycji 2018, przygoda 2022 nabierze nowego wymiaru z dodatkowymi funkcjami, które pozwolą publiczności w pełni doświadczyć wyścigu i śledzić wyczyny 28 kapitanów (11 narodowości) zaangażowanych w to wyjątkowe wyzwanie.

Na rok przed startem, odbyła się konferencja prasowa poświęcona niesłychanie fascynującemu wyścigowi żeglarskiego Golden Glob Race 2022. Start jak zwykle odbędzie się we francuskiej stolicy żeglarstwa Les Sables d’Odlonne, 4 września 2022 r. Jeżeli chcemy jednak zobaczyć te niezwykłe wydarzenie z bliska radzimy pospieszyć się, gdyż większość hoteli w tym terminie nie ma już wolnych miejsc. Sprawdziliśmy to na własnej skórze. Udało nam się zarezerwować jeden z ostatnich wolnych apartamentów. 

Wydarzenia rozpoczną się w porcie w Wielkiej Brytanii 26 lipca 2022 roku, kiedy uczestnicy GGR zbierają się przed wyścigiem SITraN Challenge Race dla Les Sables d’Olonne we Francji. Wioska wyścigów GGR zostanie otwarta 20 sierpnia 2022 r. Wyścig o Złoty Glob rozpocznie się w Les Sables d’Olonne we Francji w niedzielę 4 września 2022 r. Ta data upamiętnia rocznicę wyruszenia Bernarda Moitessier w oryginalny Złoty Glob Sunday Times 22 sierpnia 1968 r. 

Wszyscy Uczestnicy będą śledzeni przez satelitę 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ale konkurenci nie będą mogli przesłuchać tych informacji, chyba że zaistnieje sytuacja awaryjna i wyłamią zapieczętowane sejfy zawierające GPS i telefon satelitarny. 

 

Autopromocja