W niedzielę zakończyła się pierwsza edycja targów sportów wodnych, Yacht Salon 2022 w Poznaniu. Jachtowe targi dołączyły do dwóch dobrze znanych i popularnych imprez organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie: Caravans Salon i Tour Salon.

Po kilku latach przerwy osoby interesujące się żeglarstwem i sportami wodnymi wróciły na Międzynarodowe Targi Poznańskie, aby ponownie podziwiać jachty i związane z jachtingiem produkty czołowych producentów i dystrybutorów. Haber Yachts, MS-Yachts, Passionautica, Power Boats Poland, Skyboat, VT-Sport, La Mare Houseboats, zaprezentowały swoją bogatą ofertę, wzbudzając duże zainteresowanie zwiedzających.

Targowi goście z zachwytem oglądali ekspozycję, bardzo często prowadząc długie rozmowy z wystawcami, na temat zakupienia własnej łodzi bądź czarteru. Jak mówił Adam Chojnacki ze stoczni VT-Sport, dawno nie spotkał się z tak żywym zainteresowaniem zwiedzających, na polskich targach.

Dużą popularnością cieszyły się domy na wodzie, prezentowane przez stocznię La Mare Houseboats.

Na wystawie pojawiła się też wyjątkowo bogata oferta elektrycznych desek i sprzętu do uprawiania indywidualnych sportów wodnych, jak kitesurfingu, flyboardingu, czy właśnie, surfingu na elektrycznej desce. Można było także kupić sprzęt do kajakarstwa, czy zasięgnąć fachowej porady i wskazówek od doświadczonych instruktorów i trenerów.

Oczywiście, na jachtowych targach w Poznaniu nie mogło także zabraknąć dużego stoiska firmy Sailing Machine, młodej firmy odzieżowej, oferującej casualową odzież dla miłośników jachtingu.

Yacht Salon był również doskonałą okazją do poszerzenia swojej wiedzy. A tę zapewniały wystąpienia na scenie głównej. Michał Korneszczuk z firmy Pantaenius opowiadał o najczęstszych wypadkach na wodzie. Doradzał w jaki sposób ich unikać oraz jak sobie z nimi radzić. Robert Budziński z Fundacji Nowe Żeglarstwo zachęcał do wsparcia akcji „Kółka na fali”, wspierającej aktywność żeglarską osób z ograniczeniami ruchowymi. Oprócz prelekcji na scenie głównej, na stoisku Fundacji, dla wszystkich chętnych, odbywały się warsztaty z wiązania węzłów.

Połączenie trzech targowych imprez, związanych z turystyką i wypoczynkiem było bardzo dobrym pomysłem. Wielu użytkowników camperów z zainteresowaniem odwiedzało stoiska z jachtami, zlokalizowane w hali nr 6 i mówili, że caravaning i jachting, to właściwie niemal identyczny sposób wypoczynku i podróżowania, który może się doskonale uzupełniać nie tylko na szlaku, ale i podczas targowych imprez.

Pierwsza edycja Yacht Salon pokazała, że pasjonaci sportów wodnych to społeczność, która potrzebowała kontynuacji targów w Poznaniu. Minione targi ukazały, że ta branża wciąż się rozwija a kolejne targi Yacht Salon zgromadzą większą liczbę wystawców i zwiedzających.

Poznań ponownie zawitał na żeglarską mapę Polski. Do zobaczenia w przyszłym roku w dniach 27-29 października 2023! 

Wcześniejsze wpisy:

Zawiń do portu w Poznaniu! Yacht Salon 2022 – targi jachtów, łodzi i sportów wodnych

Po kilku latach przerwy Międzynarodowe Targi Poznańskie znów będą gospodarzem żeglarskiego wydarzenia. Już tej jesieni odbędzie się pierwsza edycja targów jachtów, łodzi i sportów wodnych Yacht Salon. Pasjonaci i miłośnicy wodnych przygód będą mieli okazję spotkać się w dniach 21 – 23 października i spotkać się z czołowymi firmami z tej branży.

Yacht Salon 2022 Ekskluzywne jachty i łodzie w Poznaniu

Podczas debiutanckiej edycji targów jachtów, łodzi i sportów wodnych będzie można zobaczyć kilkanaście jednostek jachtów i łodzi, zarówno nowości, jak i sprawdzonych modeli. Nie zabraknie przedstawicieli czołowych światowych marek łodzi takich jak Etiuda, Nexo, Rand, Sea Ray, Windy, VTS Boats. Dla wszystkich miłośników ekskluzywnych łodzi, świetną atrakcją będzie możliwość zobaczenia na żywo dużych jachtów, często osiągalnych tylko dla nielicznych.  

Wielu z dystrybutorów oferuje możliwość czarterów swoich jednostek, dlatego warto przyjść na Yacht Salon, porozmawiać z wystawcami i zaplanować wymarzony urlop czy wakacje. Yacht Salon w Poznaniu choć na 3 dni pozwoli każdemu wejść do tego wodnego świata. Warte zobaczenia będą także houseboats, czyli domy na wodzie. Te cieszące się coraz większą popularnością jednostki z pewnością przyciągną zainteresowanych spędzaniem wolnego czasu w taki oryginalny sposób. 

Yacht Salon 2022 – Dla żeglarzy i nie tylko

Oprócz łodzi motorowych organizatorzy przygotowali również strefy dla fanów żeglowania: będzie można dowiedzieć się więcej na temat łódki Preste18, a także klasy Top Cat. Doświadczeni instruktorzy podpowiedzą początkującym od czego zacząć, a bardziej zaawansowanym doradzą jak doskonalić swoje umiejętności. 

Ale jachty i łodzie to nie wszystkie elementy targów w Poznaniu! Na ekspozycji Yacht Salon zaprezentują się także firmy z deskami elektrycznymi, skuterami wodnymi oraz producenci i dystrybutorzy odzieży żeglarskiej. Pojawi się również stoisko z wyrobami i akcesoriami marynistycznymi. 

Bilety na to wydarzenie dostępne tutaj: https://mtp-link.pl/9l0eu

Yacht Salon 2022 – Wiedza, doświadczenie, pasja

Targi Yacht Salon to również okazja do zdobycia wiedzy i wymiany doświadczeń. Podczas wydarzenia będzie można zaczerpnąć fachowej wiedzy dotyczącej ubezpieczeń i jak uniknąć wypadków na wodzie. Planowane są także warsztaty z wiązania węzłów co może być interesujące dla naszych gości, a także spróbowanie się w tej umiejętności wszystkich, którzy już to potrafią. Yacht Salon to także miejsce gdzie nowoczesne technologie spotykają się z pasją kultywowaną od pokoleń. 

Yacht Salon 2022 Jeden bilet, kilka wydarzeń

Oprócz interesującej ekspozycji Yacht Salon zwiedzający w ramach zakupionego biletu będą mogli zobaczyć również ekspozycję targów turystyki i regionów – Tour Salon, odwiedzić producentów kamperów i sprzętu biwakowego w ramach największych w tym roku tego typu targów w Polsce Caravans Salon oraz wybrać się na blisko 20 spotkań z podróżnikami w ramach Festiwalu Śladami Marzeń. Dodatkową nowością w tym roku jest Festiwal Rodzinnego Podróżowania TUP TUP – gdzie będzie można zdobyć wiedzę i inspirację do rodzinnego podróżowania i turystyki. 

Bogaty program Yacht Salon oraz pozostałych imprez z bloku sprawia, że szczególnie ciekawa opcją może być zakup karnetu na całą imprezę, dzięki czemu zwiedzający będą mogli zaplanować sobie czas i skorzystać z większości atrakcji czy spotkań. 

Więcej informacji o targach Yacht Salon: https://yachtsalon.pl/pl/

Lista Wystawców: https://mtp-link.pl/6kjid

Bilety do nabycia online: https://mtp-link.pl/9l0eu

 

Autopromocja