Międzynarodowe jury ogłasza finalistów konkursu Best of Boats Awards 2023 w sześciu kategoriach. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się natomiast w Berlinie 30 listopada 2023 r

Berlin/Cannes, 11 września 2023 r.„A zwycięzcą jest…” zostanie wypowiedziane siedmiokrotnie wieczorem 30 listopada 2023 r., kiedy w ramach wystawy jachtowej BOAT & FUN BERLIN zostaną uroczyście ogłoszeni zwycięzcy nagrody BEST OF BOATS AWARD 2023. Laureatom tego najbardziej prestiżowego konkursu na najlepsze jachty motorowe  w Europie, zostaną wręczone nagrody w Berlinie już po raz 10. Partnerem konkursu Best of Boats Award jest firma odzieżowa Marinepool – Spirit of the Ocean.

Nagroda trafia do najbardziej przekonujących nowych łodzi z roku modelowego 2023, które okazały się najlepsze w licznych testach przeprowadzonych w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Czternastoosobowe jury ekspertów, składające się z redaktorów naczelnych i specjalistów/testerów łodzi motorowych z całej Europy i USA, dokładnie wypróbowało i oceniło najciekawsze międzynarodowe innowacje motorowodne, podczas jazd próbnych na wielu różnych akwenach.

Cechą szczególną nagrody Best of Boats Award jest to, że kategorie nie są oparte na długości łodzi, lecz na jej przeznaczeniu czyli przyszłych użytkownikach łodzi. Inne ważne kryteria, które czynią nagrodę BOB Award wyjątkową:

  • przy selekcji brane są pod uwagę wyłącznie łodzie, które zostały przetestowane przez kilku jurorów.
  • nowe produkty będące na etapie wstępnego opracowania prototypu, nie biorą udziału w konkursie BOB Award
  • wszystko to, a także intensywność i zakres jazd testowych sprawiają, że nagroda Best of Boats Award jest znakiem uznania dla wyjątkowej jakości wybranych łodzi. Jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród w branży jachtowej na świecie.

Po intensywnym sezonie obejmującym setki testów łodzi, wyłoniono 23 finalistów nagrody Best of Boats Award 2023 w kategoriach: Best for Beginners, Best for Family, Best for Fun i Best for Travel. Nowa kategoria Best for Performance honoruje szczególnie mocne, szybkie i luksusowe łodzie sportowe. Po raz pierwszy nagroda Best for Electric została uwzględniona jako niezależna kategoria, obejmująca konstrukcje wyłącznie z napędem elektrycznym i hybrydowym.

Jury złożone z ekspertów przyznaje także nagrodę w kategorii Best for Future za przełomową koncepcję w branży nautycznej.

Finalistami konkursu Best of Boats Award 2023 są:

BEST FOR BEGINNERS

Bayliner M19 (USA/Portugalia)

Beneteau Flyer 8 (Francja)

O’boats 550 (Polska)

Quicksilver 805 Open (USA/Portugalia)

BEST FOR FAMILY 

Bavaria SR 33 (Niemcy)

De Antonio D50 Coupé (Hiszpania)

Parker 100 Sorrento / Askeladden C97 (Polska)

Targa 32 Aft Door (Finlandia)

BEST FOR FUN

AMT 240 DC (Finlandia)

Navan C30 (USA/Polska)

Quarken 27 (Finlandia)

Saxdor 270 GT (Finlandia)

Sea Ray SLX 260 (USA)

BEST FOR PERFORMANCE 

Jeanneau Cap Camarat 10.5 CC (Francja)

Frauscher 1212 Ghost Air (Austria)

Sterk 31 RC (Niemcy)

XO DFNDR 8 (Finlandia)

BEST FOR TRAVEL

Northman 1050 Trawler (Polska)

Prestige M 48 (Francja)

Sargo 45 Explorer (Finlandia)

BEST FOR ELECTRIC 

Axopar 25 Electric (Finlandia)

Sialia 57 (Polska)

X-Shore 1 (Szwecja)

Różnorodność modeli i szeroka gama produktów w dziesiątej edycji

Wybór do nagrody Best of Boats Award 2023 odzwierciedla całą ofertę z bieżącego roku modelowego. Uwzględniono nowo wprowadzone marki, takie jak Sterk, Sialia z koncepcją elektryczną na łodzi o długości 17 metrów a także Navan należącą do nautycznego giganta Brunswick, która zostanie wprowadzona na rynek we wrześniu 2023 roku.

Znane kraje produkujące łodzie, takie jak Francja, Finlandia i Polska, są w tym roku znacznie liczniej reprezentowane niż w roku ubiegłym. Od łodzi sportowych dla początkujących i rodzinnych cruiserów, po jachty turystyczne do wodnych podróży i jednostki o wysokich osiągach – w konkursie Best of Boats Award 2023 reprezentowane są wszystkie popularnych konstrukcji pływających.

BOAT & FUN: Partner premium i gospodarz nagrody BOB

Nagroda Best of Boats zostanie wręczona w ramach targów BOOT & FUN BERLIN, które odbędą się w dniach od 30 listopada do 3 grudnia 2023 r., w berlińskim centrum wystawowym. Uroczystość wręczenia nagród z udziałem jurorów, szefów lub przedstawicieli międzynarodowych stoczni  oraz specjalistów i światowych fachowców branży nautycznej, odbędzie się w czwartek 30 listopada 2023 r. o godzinie 18:30 w ekskluzywnej atmosferze Marshall House

BOOT & FUN BERLIN, partner premium nagrody Best of Boats Award od 2014 roku, po raz kolejny organizuje uroczystą imprezę dla zwycięzców najlepszych łodzi motorowych roku.

Zdjęcia łodzi finalistów, a także logo i infografika dotycząca jury nagrody Best of Boats Award 2023, są dostępne do pobrania w jakości do druku, w zestawie Media Kit Best of Boats Award 2023 na stronie boot-berlin.com.

BOOT & FUN BERLIN

Od 30 listopada do 3 grudnia 2023 r. | 10:00 do 18:00. Centrum wystawowe w Berlinie.

Materiał prasowy organizatora konkursu BOB Award.