Brytyjski INEOS TEAM UK okazał się niepokonany w pierwszej fazie wyścigu pretendentów do prawa walki o 36th AMERICA’S CUP. W rozgrywanych w Auckland regatach PRADA CUP, Anglicy zapewnili sobie zwycięstwo w serii Round Robins, po pokonaniu już w pierwszym sobotnim wyścigu włoskiej Luna Rosa Prada Pirelli. Z 6 zwycięstwami zapewnili sobie bezpośredni awans do finału.

INEOS TEAM UK pozostał niepokonany w serii Round Robis PRADA CUP, rozgrywanego w Auckland. W czwartym dniu regat stoczył zacięty pojedynek z włoską Luną Rossą Pradą Pirelli, w którym prowadzenie zmieniało się 9 razy! Tym samym, zespół Sir Bena Ainsliego wygrał piąty z rzędu wyścig w Round Robins. Zaraz po zakończenie tego meczu rozegrany został „wyścig duchów” (bez udziału Amerykanów), w którym Brytyjczycy zaliczyli kolejne 6 zwycięstwo, co wystarczyło, aby zakwalifikować się bezpośrednio do finału PRADA CUP. Włoski Challenger of Record walczył do ostatniego znaku kursowego, ale na mecie Anglicy byli lepsi.

Pojedynek ten z racji swojej dramaturgii, był idealną definicją wyścigu meczowego. Po raz pierwszy w tych regatach, maksymalne prędkości przekraczały granicę 50 węzłów! 

Przypomnijmy, że amerykański New York Yacht Club American Magic, po wywrotce w poprzedniej rundzie Round Robins postanowił, że nie wystartuje w kolejnych wyścigach tej serii, skupiając się na naprawie uszkodzeń i szukaniu ostatniej szansy w półfinałowym pojedynku.  

Round Robins RR3 Wyścig R2 INEOS TEAM UK pokonał Luna Rossa Prada Pirelli

Start: 17:20
Port: ITA
Stbd: GBR
Trasa: C
Kurs: 227
Długość: 1,9 nm
Prąd 0,2 w @ 316
Wiatr: 18-2 w / 240°

Tekst na podstawie materiałów prasowych opracował Stanisław iwiński, zdjęcia COR 36 Studio Borlenghi

 

Autopromocja