Londyńskie studio projektowe Vitruvius Yachts ujawniło pierwsze szczegóły swojej najnowszej koncepcji: 80-metrowego superjachtu Vitruvius 80, explorera, którym można wybrać się w dowolne miejsce na świecie.

Dzięki konstrukcji wzorowanej na 54,9-metrowym Shinkai Vitruvius – zbudowanego przez Feadship w Holandii i dostarczonego w 2021 r. – ten nowy explorer wyróżnia się długim pokładem rufowym, który idealnie nadaje się do przechowywania pokaźnej kolekcji „zabawek”, a nawet na lądowiska dla helikopterów.

Zaprojektowany, aby zadowolić najbardziej aktywnych i żądnych przygód właścicieli, nowy explorer Vitruviusa może pochwalić się ogromnym klubem plażowym i centrum zdrowia pod pokładem, umożliwiającym bezpośredni i wygodny dostęp do morza w celu uprawiania sportów wodnych.

Znany projektant i architekt marynarki, Philippe Briand, komentuje: „Ta nowa jednostka reprezentuje podejście Vitruwiusa do idealnego superjachtu explorera. Zachowuje swoje superjachtowe DNA dzięki innowacyjnemu projektowi wyglądu zewnętrznego, a także wyjątkowej przestrzeni i komfortu, które oferuje jego wnętrze. Jest także prawdziwym explorerem na wskroś i będzie miała wyjątkowy autonomiczny zasięg 6500 mil morskich, aby zabrać swoich właścicieli w dowolne miejsce na świecie”.

Mieszcząca 12 gości w łącznie 6 starannie zaprojektowanych kabinach, morska architektura jachtu jest oparta na sukcesie poprzedniego explorera, Shinkai-Vitruvius, z jego stalowym kadłubem stworzonym z myślą o optymalnej wydajności i przestrzeganiu najnowszych kryteriów dotyczących zrównoważonego rozwoju.

Dzięki wydajności i wygodzie na pokładzie nowego explorera. Oczekuje się, że osiągnie maksymalną 19 węzłów i będzie z łatwością pływać z cruisingową prędkością 14 węzłów. Szczególną uwagę zwrócono również na kontrolowanie wszelkich ruchów na pokładzie. Cecha, która jest również kluczowa dla łatwości uruchamiania jej „zabawek pokładowych”. Ponadto brane jest pod uwagę również dodanie stabilizatorów żyroskopowych/płetwowych.

Wreszcie, właściciele mogą również zdecydować się na opcję rodzaju obserwatorium o 22-metrowej powierzchni, aby jeszcze bardziej zbliżyć się do piękna nocnego nieba, gdziekolwiek się znajdują na świecie.

Philippe Briand – założyciel i projektant Vitruvius Yachts Ltd.

Uznany na całym świecie architekt i projektant jachtów Philippe Briand jest siłą napędową w swojej dziedzinie. Wyrobił sobie markę projektując wielokrotnie nagradzane jachty żaglowe pod własną marką (www.philippebriand.com), a czerpiąc z tego doświadczenia, stworzył rewolucyjną gamę jachtów motorowych: (www.vitruviusyachts.com).

Zainspirowany żeglowaniem w dzieciństwie w centrum jachtowym La Rochelle we Francji, Philippe Briand poświęcił swoje życie doskonaleniu sztuki podboju morza. Jego projekty wyróżniają się techniczną doskonałością i precyzją, w połączeniu z jego silnym artystycznym talentem i zdolnością do kierowania innowacyjnymi trendami w projektowaniu, w których dąży do perfekcji. Jako jeden z założycieli Fundacji Water Revolution współtworzy standardy zmierzające do neutralizacji śladu ekologicznego branży jachtowej, a Jachty Vitruvius są o 30% wydajniejsze od innych jachtów o porównywalnej wielkości.

Z ponad 12 000 zbudowanymi do tej pory jednostkami, Philippe Briand można rozsądnie uznać za najbardziej płodnego projektanta jachtów naszych czasów. Jego lojalna baza klientów, składająca się z niezwykle wymagających właścicieli, docenia jego wspólne podejście do projektowania – są oni zaangażowani na każdym etapie kształtowania własnego, niezwykłego superjachtu. Posiadając biura w Londynie i La Rochelle, Briand i jego zespół projektantów i inżynierów współpracują z właścicielami jachtów na całym świecie, którzy poszukują najlepszych rozwiązań.Imponująca gama jachtów Vitruvius może mieć wielkość do ponad 100 m długości. Skrupulatna dbałość Brianda o szczegóły oznacza, że ​​są dopracowane z dokładnością do milimetra. To oddane podejście do inteligentnego, zrównoważonego, a jednocześnie oszałamiająco eleganckiego projektu, zostało do tej pory docenione na arenie międzynarodowej 34 prestiżowymi nagrodami dla jachtów.

Matertiał prasowy PRESS OFFICE / SAND PEOPLE COMMUNICATION. 

 

Autopromocja