Prestige 420 Fly, to najmniejsza jednostka luksusowej marki jachtów, oferowanej przez stocznię Jeanneau. Jest też jednym z nielicznych jachtów tej stoczni, jakie udało się przetestować w minionym sezonie.

Testy najnowszych jednostek stoczni Jeanneau są organizowane w pierwszych dniach wiosny i tradycyjnie, co roku, otwierają testowy sezon. Także ta impreza, niestety dołączyła do listy odwołanych, z powodu wirusa.

Alternatywne testowanie

Na szczęście, we wrześniu, w Werder koło Berlina, udało się zorganizować jedne z nielicznych w sezonie 2020 targi: Boat & Fun inwater. Prestige 420 Fly był jednym z prezentowanych tam jachtów i możliwe było przeprowadzenie testów.

Nowy 420 Fly jest na tyle dużym jachtem, abyśmy czuli luksus i komfort żeglugi, ale jednocześnie na tyle niewielkim, że nie będzie się wyróżniał wielkością na śródlądowych szlakach i bez najmniejszych trudności poradzimy sobie ze wszystkimi manewrami.

Jacht ma dwie duże kabiny z dwuosobowymi, wygodnymi łóżkami. Mieszkańcy obu sypialni mają do dyspozycji wspólną łazienkę z kabiną prysznicową. Całe wnętrze jest bardzo dobrze oświetlone naturalnym światłem, wpadającym przez duże okna w burtach.

Na głównym pokładzie znajduje się kambuz i przestronny jasny salon. Tu będziemy wypoczywać przy gorszej pogodzie. W słoneczne i ciepłe dni, docenimy posiadanie górnego pokładu. Jest tu dodatkowe stanowisko sternika, ogromny materac słoneczny, wygodna kanapa, stół i barek. Możemy także zażywać słońca na pokładzie dziobowym lub wypoczywać w kokpicie, osłonięci od wiatru i słońca.

Wrażenia z pływania

Prestige 420 Fly, napędzany najmocniejszym dostępnym zestawem silników rozpędził się do maksymalnej prędkości 31 węzłów, a jego podróżna, najbardziej ekonomiczna prędkość to około 22 węzły.

Jacht zwyciężył w konkursie Best of Boats 2020, w kategorii Best for Family. Jeżeli szukasz rodzinnego jachtu, który zapewni komfortowy wypoczynek dla całej rodziny, to Prestige 420 Fly będzie doskonałym wyborem.

Prestige 420 Fly

Dane techniczne

Długość13,06 m
Szerokość4,1 m
Zanurzenie1,1 m
Masa10 399 kg
Zbiorniki paliwa1170 l
Zbiorniki wody425 l
Kategoria CEB-10 / C-12
Opcje silników2 x Cummins 6.7-380 KM2 x Cummins 6.7-425 KM

Tekst Arek Rejs, zdjęcia Materiały Prasowe Jeanneau