Jeszcze kilka tygodni temu pływałem po szlaku Wielkich Jezior Mazurskich testując motorowego Quicksilvera 805 Pilothouse. Tymczasem lody skuły wodę i trzeba było zmienić zainteresowanie pojazdami służącymi do zabawy na wodzie. Przesiadamy się na bojery! W końcu lód to… też woda.

Jesteśmy w światowej czołówce lodowego ścigania pod żaglem, a trudno jest znaleźć chociażby informację o planowanych regatach. Postaramy się to ułatwić i chociaż trochę spopularyzować wyścigi na lodzie.

Bojerowe Mistrzostwa Polski na jeziorze Dargin

W ostatni weekend na lodach jeziora Dargin, w okolicach plaży Zdorkowo w Harszu, odbyły się regaty bojerowych Mistrzostw Polski w 2 kategoriach: Ice Optymist i DN Junior. Jednocześnie, tuż obok, Seniorzy klasy DN ścigali się o Puchar Caliguli, Caligula Cup.

W klasie Ice Optymist wystartowało 20 młodych zawodników i udało się rozegrać 7 wyścigów. Zwyciężył Michał Skawiński (YKP Warszawa). Wśród zawodników, startujących w tej klasie znalazły się także młode kobiety. W klasyfikacji Ice Optymist dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Liwia Liszkiewicz z OKŻ Olsztyn. W klasyfikacji generalnej, Liwia wywalczyła 4 pozycję!

Na starcie w klasie DN Junior stanęło 16 sportowców i również rozegrano 7 biegów. Zwycięstwo odniósł Gustaw Miciński (YKP Gdynia) wśród mężczyzn oraz Laura Banach (MKŻ Mikołajki) wśród kobiet.

Do walki o Caligula Cup stanęło na starcie aż 36 zawodników. Rozegrano 8 wyścigów. Zdobywcą pucharu został Karol Jabłoński.

Dawno w Polsce nie mieliśmy takiej zimy, jaką mamy w tym roku. Dlatego trzeba z niej korzystać, na ile można.

To jeszcze nie koniec zmagań na lodzie! Na przyszły weekend zaplanowane jest rozegranie Międzynarodowych Mistrzostw Polski. Tam, o ile pogoda pozwoli, również postaramy się być i przekazać pełniejszą relację.