Katamaran Archipelago 47 łączy oszałamiający design z luksusem i możliwościami oceanicznymi. Autorzy projekty postanowili zrobić wszystko, aby dostarczyć jednostkę oferującą najwyższą wydajność zapewniającą wspaniałą przygodę morską. W naszej publikacji prezentujemy go na podstawie materiałów prasowych stoczni.

Rynek katamaranów to najszybciej rozwijający się segment rynku nautycznego. Dynamika wzrostu sięga 30 procent rocznie. Widać to było doskonale na tegorocznym salonie katamaranów, International Multihull Show 2022 w La Grande Motte, na którym swoje projekty prezentowało coraz więcej nowych mniej znanych producentów. Jednym z ciekawszych była prezentacja angielskiej stoczni ARCHIPELAGO EXPEDITION YACHTS, katamaran Archipelago 47. Mamy nadzieję, że już wkrótce uda nam się przeprowadzić test i próby wodne tej ciekawej jednostki.

Oczywiście podzielimy się wrażeniami publikując je na stronach magazynu online Yachtsmen.eu. 

ARCHIPELAGO EXPEDITION YACHTS – narodziny “flagowca”

Archipelago Expedition Yachts (Archipelago), wysokiej klasy budowniczy łodzi rekreacyjnych z przyjemnością informuje o wprowadzeniu na rynek swojego flagowego katamarana motorowego Archipelago 47, opracowanego we współpracy z Naval Architect Chartwell Marine, międzybranżowym pionierem w projektowaniu łodzi nowej generacji.

Pomyślany jako “explorer’s catamaran”, 47-stopowy jacht motorowy odpowiada na zapotrzebowanie rynku na luksusowe, ale zdolne do oceanicznego pływania wielokadłubowce, kombinacja dotychczas zdominowana przez jednostki jednokadłubowe.

ARCHIPELAGO EXPEDITION YACHTS – cechy projektu

Archipelago 47 został zaprojektowany, aby zapewniać: 

– jak największy zasięg pływania, 

– zoptymalizowaną efektywność paliwową dzięki odpowiedniej konstrukcji kadłuba,

– jednocześnie równoważąc pragnienie szybkości, wydajności i dostępności dla mniej sprawnych żeglarzy.

Łącząc sprawność morską wielokadłubowej jednostki komercyjnej o dużej mocy z ekscytującym nowym projektem uosabiającym przestronny, przyjazny dla rodzin luksusowy jacht, Archipelago 47 wyznacza nową wysoką zawieszoną “poprzeczkę”. Jego zrównoważona konstrukcja z podwójnym kadłubem z aluminium pozwala na bardziej stabilną żeglugę, zapewniając zarówno płynniejszą jazdę, jak i wygodną oraz dodatkową przestrzeń życiową. Zrównoważony rozwój i dostępność są sercem filozofii „Archipelago” – z dostępnymi hybrydowymi i konfigurowalnymi opcjami – zapewniając bardziej przyjazne dla środowiska przygody wodne dla przyszłych właścicieli.

ARCHIPELAGO EXPEDITION YACHTS – autorskie marzenia

Dr Stephen Weatherley, założyciel i dyrektor zarządzający “Archipelago”, ma długą historię zaangażowania w żeglarstwie i pasję do tworzenia nowych możliwości w nowej generacji luksusowych jachtów. Ponieważ budowa jest już w toku, Stephen zaprezentował Archipelago 47 na International Multihall Show w La Grande Motte, na południu Francji, w dniach 20-24 kwietnia. Sam katamaran zostanie natomiast pokazany jeszcze w tym roku we wrześniu, na międzynarodowych targach Southampton Boat Show 2022. Tam też zostanie zaprezentowana koncepcja kolejnych 38- i 56-stopowych jednostek.

Stephen Weatherley powiedział: „W tym projekcie chcieliśmy zachować równowagę między stabilnością, szybkością, komfortem i zrównoważonym rozwojem — i oczywiście z dużą ilością stylu. Jeśli szukasz jednostki, która sprawdzi się zarówno podczas krótkich wypadów, jak i długich podróży, Archipelago 47 jest dla Ciebie.”

Andy Page, dyrektor i architekt marynarki w Chartwell Marine, dodał: „Jeśli chodzi o przyspieszenie możliwości technicznych zgodnie ze zrównoważonym rozwojem w przemyśle nautycznym, kluczowe znaczenie ma wzajemne zastosowanie doświadczenia. Znajomość architektury morskiej nie jest zablokowana w poszczególnych branżach. Wiedzę, narzędzia i możliwości można wykorzystać we wszystkich sektorach nautycznych, korzystając z wiedzy z jednej klasy jednostek, aby podnieść poziom innej.

O Archipelago Expedition Yachts:

Archipelago Expedition Yachts oferuje wyjątkowo zaprojektowane, wykonane na zamówienie katamarany dla rynków rekreacyjnych i komercyjnych. Asortyment jachtów “Archipelago” równie dobrze sprawdza się podczas przemierzania oceanów, odkrywania dużych szerokości geograficznych, czy po prostu zabierania przyjaciół i rodziny w słoneczny dzień na morską wyprawę. Każdy jacht, zaprojektowany przez wybitny zespół architektów marynarki wojennej, jest budowany we współpracy z przyszłym właścicielem na wyspie Wight.

Więcej na: https://www.archipelago-yachts.co.uk/

O Chartwell Marine:

Chartwell Marine jest pionierem w projektowaniu jednostek nowej generacji. Renomowane biuro architektów nautycznych z wiodącymi w branży osiągnięciami w projektowaniu nagradzanych szybkich jachtów, Chartwell Marine wspiera ambitnych konstruktorów łodzi i operatorów łodzi na całym świecie, specjalistycznymi, niezależnymi usługami projektowymi i doradczymi.

Więcej: http://www.chartwellmarine.com/

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe ARCHIPELAGO EXPEDITION YACHTS

 

Autopromocja