Po trzech latach przerwy spowodowaną pandemią, najbardziej prestiżowa i największa nautyczna wystawa na lądzie, rozpocznie nowy sezon targowy. Trawa ostatnie odliczanie do dnia otwarcia. Słychać nieustanny gwar, postronni obserwatorzy z niedowierzaniem obserwują imponującą logistykę dostarczania i wstawiania do hal największych jednostek żaglowych i motorowych. Wystawcy oraz obsługa techniczna uwijają się jak w przysłowiowym “ukropie”, aby zdążyć ze wszystkim na czas.

Boot 2023 konferencja prasowa w Düsseldorfie. Szef targów Wolfram Diener, dyrektor zarządzający stowarzyszenia Karsten Stahlhut (Federalne Stowarzyszenie Przemysłu Sportów Wodnych e.V.) i dyrektor Petros Michelidakis zaprezentowali przedstawicielom mediów nowe produkty na targach, forum zrównoważonego rozwoju blue Innovation Dock oraz najnowsze informacje z branży .

Odliczanie trwa: już za osiem dni, 21 stycznia 2023 r., w Düsseldorfie rozpocznie się 54. edycja najbardziej prestiżowych targów jachtowych na świecie. Bramy 16 hal wystawienniczych są już szeroko otwarte, ponieważ wiele jachtów i łodzi przybywa drogą wodną o „własnych siłach” lub na statku towarowym przez Ren. Dźwig okrętowy, pieszczotliwie nazywany w Düsseldorfie „Big Willi”, niestrudzenie pracuje, aby wydobyć cenny ładunek z rzeki.

Wieczorem 12 stycznia mógł wreszcie odetchnąć, bo wraz ze szwedzkim żaglowcem Hallberg Rassy wyciągnął z wód Renu ostatnią łódź na wystawę.

Boot Düsseldorf 2023na “pokładzie” 1500 wystawców z 68 krajów!

W halach są teraz zajęci piłowaniem, budowaniem, kuciem i malowaniem wokół łodzi, aby na czas przygotować stoiska wystawowe 1500 wystawców w chwili rozpoczęcia boot 2023. W końcu panuje tu żywy, wielojęzyczny zgiełk. Na „pokładzie” są firmy łącznie z 68 krajów, a lista uczestników obejmuje cały świat, od Australii po Cypr.

Ale nie tylko stoiska wystawców są w tej chwili w trakcie ciężkiej pracy. Także pracownicy targów dają z siebie wszystko, budując sceny i przygotowując stoiska. Wkładają w to maksimum wysiłku.

W hali 17 powstaje basen akcji o długości 60 metrów i szerokości 20 metrów, przeznaczony do uprawiania windsurfingu, wing foilingu i wakeboardingu. Ze względu na dużą ilość wody w basenie – mieści on 1,2 miliona litrów wody – jego ściany są wzmocnione dookoła 135 bloczkami z betonu wielokrotnego użytku.

Boot Sailing School w hali 15 jest popularną atrakcją dla młodych początkujących żeglarzy od lat 70-tych. Do tego jest basen i maszyny wiatrowe, które zapewniają niezbędną bryzę do żeglowania. Powierzchnia do żeglowania mieści 200 000 litrów wody i ma 25 metrów długości oraz 10 metrów szerokości.

Również tor do wiosłowania w World of Paddling w hali 14, od wielu lat przyciąga tłumy. Tutaj 100-metrowy tor rzeczny rozciąga się przez kanadyjskie otoczenie z dwoma jeziorami i jest wypełniony 140 000 litrami wody.

Nowa wieża do skoków, która zastąpi starą, będzie świętować swoją premierę w hali 12 podczas boot 2023. Cud z pleksiglasu i stali ma średnicę ośmiu metrów i wysokość czterech. Tutaj doświadczeni nurkowie z licencją mogą wejść do wody, a także spróbować nurkowania na bezdechu. Początkujący mogą nadal korzystać z basenu do swoich pierwszych ćwiczeń nurkowych. Wieża do nurkowania ma pojemność 190 000 litrów, a basen wypełniony jest 55 000 litrów. Nowa wieża do nurkowania zostanie oficjalnie odsłonięta i zainaugurowana 21 stycznia podczas otwarcia boot 2023.

Na stronie www.boot.com  każdy, kto chce wypróbować różne sporty wodne, może zarezerwować swoje miejsce. Im szybciej, tym lepiej, ponieważ niektóre godziny są już w pełni zajęte.

Boot Düsseldorf 2023 – bilety wstępu na www.boot.com

Bilety na boot Düsseldorf 2023 są dostępne na stronie www.boot.com  ze skutkiem natychmiastowym. Normalna cena wstępu online wynosi 19,00 €.

Dla członków ADAC motor i boot.club oferowane są bilety ulgowe w cenie 17,00 €.

 Popołudniowe bilety wstępu od poniedziałku do czwartku, w godzinach od 14:00 do 18:00 są dostępne już za 10,00 €.

W kasach biletowych na miejscu wstęp kosztuje 27,00 €.

Okazyjne noclegi dla wszystkich entuzjastów łodzi i caravaningu oferuje w styczniu Caravan-Center Messe Düsseldorf (35,00 € za noc, przyjazd od 16:00, wyjazd do 18:00 następnego dnia).

Znajdź szeroki wybór pokoi hotelowych w biurze podróży bcd travel (tel.: +49 30 40365 2117, e-mail: 347.01@bcdtravel.de)

Wszystkie aktualne informacje na temat boot Düsseldorf i towarzyszącego mu programu można znaleźć na stronie www.boot.com.

Boot Düsseldorf 2023 – o targach

Boot Düsseldorf od 54 lat jest “portem macierzystym” i motorem napędowym międzynarodowych sportów wodnych. Od 21 do 29 stycznia 2023 r. zaprezentuje wszelkie aspekty żeglarstwa ze wszystkimi czołowymi markami “na pokładzie“. Zarówno żeglarze, jak i motorowodniacy znajdą tutaj obszerną ofertę, od małych łodzi i pontonów w cenie podstawowej po luksusowe jachty.

W centrum zainteresowania będą również: nurkowanie, surfing, SUP i wędkarstwo. 

Dzięki innowacyjnym i technicznie wyrafinowanym produktom wystawców, boot Düsseldorf  jest międzynarodową platformą innowacji w swojej branży, rozpoczynającą co roku w styczniu nowy sezon sportów wodnych.

Bogata oferta turystyczna wczasów i sportów na, nad i w wodzie prezentowana w „Kierunku nadmorskim”, przyciąga wszystkich pragnących spędzić wolny czas nad morzem, rzeką i jeziorami.

Atrakcyjne programy sceniczne z ciekawymi partnerami wywiadów z branży, oferta najnowszych trendów sportowych oraz wysokiej klasy mieszanka warsztatów i spotkań zarówno dla sportowców rekreacyjnych, jak i ekspertów, czynią te targi wyjątkowymi na skalę światową. Dzięki temu w 2023 roku boot Düsseldorf ponownie stanie się destynacją nr 1 zarówno dla rodzinnych fanów sportów wodnych, jak i międzynarodowych ekspertów.

Materiał prasowy i zdjęcia: organizator targów boot Düsseldorf 2023.

 

Autopromocja