VENE 23 BÅT SHOW czyli Helsinki International Boat Show, największe targi łodzi i sportów wodnych organizowane w północnej Europie. To kolejna ofiara pandemicznych ograniczeń, która powraca do kalendarza europejskich imprez targowych!

Już za tydzień, 10 lutego o 11:00 rozpoczną się targi VENE 23 BÅT SHOW. Potrwają, podobnie jak boot Düsseldorf aż 9 dni i zakończą się 19 lutego o godzinie 18:00.

Ostatni raz, wystawa w tej formie była zorganizowana w lutym 2020 roku! To było jeszcze zanim powstał nasz pomysł stworzenia magazynu jachtowego yachtsmen.eu! Później przyszedł Covid-19 i kolejne targi były organizowane tylko w formie online lub odwoływane.

VENE 23 BÅT SHOW swoimi rozmiarami, liczbami wystawców i gości oczywiście nie ma szans dorównać imprezie w Düsseldorfie, ale za to ma ofertę doskonale dobraną dla miłośników sportów wodnych z północy. Ma też niepowtarzalny klimat, bo  ze skutych lodem Helsinek odwiedzający wchodzą na hale pełne lata.

Jeżeli szukasz solidnych łodzi, które bez niespodzianek pozwolą Ci się przemieścić z punktu A do punktu B, to znajdziesz je tam napewno. Targi w Helsinkach to także miejsce, gdzie znajdziesz najbogatszą ofertę łodzi aluminiowych lub co najmniej z aluminiowym kadłubem.

Poza samą wystawą jachtową, podczas targów organizowanych jest wiele wydarzeń towarzyszących. Wybierane są najlepsze łodzie prezentowane podczas imprezy. 

W dziale poświęconym wędkarstwu, w basenie, organizowane są pokazy sprzętu i konkursy wędkarskie. Natomiast w specjalnie dedykowanej części, Venemestarin Telakka czyli Stoczni Jachtowej, prezentowane są różne metody konserwacji łodzi i naprawy typowych drobnych usterek, jakie mogą się przydarzyć podczas rejsu.

Oczywiście, są też prezentacje na scenie i spotkania ze znanymi postaciami branży jachtowej.

Dla nas, targi w Helsinkach to także miejsce tradycyjnego, pierwszego w roku spotkania członków jury Best of Boats Award. Dzięki gościnności Finnboat, Fińskiej Federacji Przemysłu Morskiego, podczas targów możemy zorganizować nasze doroczne spotkanie, na którym ustalamy terminy i plany testów na nadchodzący sezon.

Wracamy do Helsinek i bardzo mocno trzymamy kciuki za powodzenie VENE 23 BÅT SHOW. Mamy nadzieję, że podsumowanie targów będzie równie optymistyczne, jak ostatnich targów w Dusseldorfie.

Właśnie sprawdzałem ceny biletów, bezpośredni lot z Warszawy można kupić za mniej niż 1000 PLN. Zapraszamy.

Tekst Arek Rejs. Zdjęcia organizatora targów.