Excess Catamarans, specjalizująca się w budowie żaglowych katamaranów marka należąca do Grupy Beneteau, uruchomiła cyfrową platformę społecznościową, na której każdy może “dołożyć cegiełkę” do projektów ich kolejnych katamaranów.

Łatwo jest krytykować. Dużo trudniej jest tworzyć.

Zespół Excess wpadł na pomysł, aby do tworzenia kolejnych katamaranów zaprosić ich użytkowników.

Kto będzie lepiej wiedział, co poprawić i zmienić na jachcie, niż osoba, która spędza na nim najwięcej czasu? Do tej pory, wiele stoczni korzystało z uwag ekspertów, innych projektantów, dziennikarzy, ale żadna z nich nie zaprosiła do tak otwartej współpracy żeglarzy amatorów.

Excess chce stworzyć platformę, na której ci, którzy wyobrażają sobie, projektują, obliczają i testują ich jachty, nawiązali aktywny kontakt z żeglarzami, którzy mogą podzielić się swoimi doświadczeniami i sugestiami na temat wyposażenia, cech konstrukcyjnych katamaranu i często drobnych, niezauważalnych przez projektantów elementów, mogących w znaczący sposób poprawić komfort korzystania z jachtu.

“W Excess wiemy, że nie stworzymy najlepszych katamaranów turystycznych siedząc przed komputerem, w biurze, przez cały rok. Jesteśmy pasjonatami żeglarstwa, cruiserów i regat offshore i wierzymy, że najbardziej wartościowe opinie pochodzą od tych, którzy żyją swoją pasją i spędzają czas na swojej łodzi. Wierzymy, że rozmowa z Państwem będzie dla wszystkich wzbogacającym doświadczeniem.”

Z własnego doświadczenia wiemy, że stocznia szybko reaguje na wszelkie sugestie, dotyczące poprawy komfortu i bezpieczeństwa żeglugi.

Teraz, wystarczy zarejestrować się na stronie: https://lab.excess-catamarans.com, aby dołączyć do dyskusji i zacząć współtworzyć kolejne katamarany Excess. Można także sugerować wprowadzenie udoskonaleń w już istniejących modelach.

Obecnie na stronie Excess Lab prowadzone są dyskusje na temat projektu kadłuba i ożaglowania. Wkrótce pojawią się kolejne tematy: dotyczący szczegółowo samego grota, doboru masztu, wykorzystania energii elektrycznej na jachcie. Oczywiście, w miarę prac nad nową jednostką, na stronie będzie pojawiać się więcej tematów. Moderatorami dyskusji są: Thibaut de Montvalon – Dyrektor Excess, Victoria Alaman – Kierownik ds. komunikacji, Hervé Piveteau – Projektant, Bruno Belmont – Projektant.

Doświadczenie tych osób, zarówno żeglarskie, jak i profesjonalne gwarantuje dyskusję na najwyższym profesjonalnym poziomie.

 

Autopromocja