Oto nasz poradnik. Wakacje na jachcie. Czy może być lepsza forma wypoczynku, szczególnie w obecnych czasach?! W naszym rankingu pierwsze miejsce zajęły Seszele. Zebraliśmy podstawowe informacje praktyczne, jak można podróżować jachtem wokół tych pięknych wysp. Pływanie jachtem po Seszelach – oto co warto wiedzieć.

Jest wiele ciekawych kierunków, ale według nas najlepiej spełniają te wszystkie warunki Seszele. Ten wianuszek wysp na Oceanie Indyjskim, w sąsiedztwie Afryki i Madagaskaru, to raj na Ziemi. Kierunek, który pozostawia najwięcej emocji, wspomnień i pragnień, aby tam stale wracać. Od 25 marca Seszele otwierają się dla turystów, bez wymogu szczepień czy kwarantanny. Pozostają tylko testy PCR wymagane przez linie lotnicze.

Seszele – kierunek Ocean Indyjski

Mamy sporo połączeń lotniczych na Seszele. Chyba jednak najlepiej i najszybciej jest skorzystać z linii Emirates lub Quatar Airlines z przesiadkami w Dubaju. Można oczywiście skorzystać z innych przewoźników, ale zawsze czeka nas przesiadka. Pozostaje więc wybrać najbardziej dogodne i wygodne połączenie z licznych ofert. Przylatujemy zawsze na wyspę Mahe.

Seszele – baza na wyspie Eden Island

Rejs rozpoczynamy z prawdziwego raju. Na wyspie Eden Island jest jedna z najbardziej ekskluzywnych marin na świecie: Eden Marina, główna baza jachtów czarterowych w Victorii, stolicy wyspy Mahe.

Seszele – rajskie wyspy na ocenie

Kolejne wyspy, które trzeba zobaczyć to: Praslin, Curieuse, Cousine, La Digue, Felicite i Silhuette. Niby podobne, zielone wzgórza rozrzucone na błękitnym oceanie, ale jednak każda tak inna. Kotwiczymy w bajecznych zatokach z krystalicznie modrą wodą, białymi plażami w towarzystwie olbrzymich granitowych skał, kolorowych kwiatów i bujnej zieleni. Na każdej wyspie odwiedzamy rezerwaty z endemicznymi gatunkami, unikalną fauną w tym ogromne żółwie i białe ptaki – faetony, które znalazły się w herbie Seszeli razem z palmą „lodoicją seszelską”.

Seszele: bogactwo flory i fauny

Szczególnie wyjątkowy jest rezerwat Valle de Mai na Praslin, gdzie liczne ścieżki prowadzą pod baldachimem palm, z szumem ocierających się liści, nieba nie widać. Tu możemy dokładnie obejrzeć największe kokosy z dość charakterystycznym kształtem kobiecych bioder.

Wyjątkowo bogaty jest świat podwodny. Ciepła woda pozwala na długie nurkowanie wśród skał, podglądanie bajecznie kolorowych ryb, które potrafią wręcz zaglądać do maski. Tuż obok przepływają żółwie, a nawet dostojne płaszczki na wieczornym spacerze.

Seszele – zaopatrzenie

Zaopatrzenie uzupełniamy w lokalnych sklepach, ryby prosto z łódki od rybaków, możemy też zamówić sobie lunch z dowozem na jacht albo grill na plaży.

Poznawanie Seszeli z pokładu jachtu daje możliwość poznawania unikalnych miejsc, gdzie nie ma luksusowych hoteli, a lądowanie pontonem na dzikiej plaży daje wrażenie jakby nikt przed nami tu nie był.

Seszele – informacje praktyczne

  • Seszele – pogoda: sezon bez huraganów przez cały rok, temperatury 27-29 st. C, różnica jest tylko w opadach, najmniejsze są od czerwca do października.
  • Seszele – dojazd: połączenia lotnicze do Mahe, najczęściej z przesiadką w Dubaju.

   Najniższe ceny w czerwcu: 2300 – 2800zł.

  • Seszele – najlepsze jachty do czarteru: z uwagi na charakter pływania i częste postoje na kotwicy – zdecydowanie katamarany.
  • Seszele – czarter jachtów: orientacyjne ceny czarterów czerwcu: ok. 3250 – 5500 Euro/tydzień, czyli od 400 do 550 Euro/tydz/za 1 osobę.

Pamiętajmy też o konieczności posiadania odpowiednich patentów żeglarskich czy motorowodnych. O zasadach zdobywania i uprawnieniach wynikających z ich posiadania możecie dowiedzieć się z naszych artykułów.

Poradnik – Patent Motorowodny, czyli prawo jazdy na motorówkę (czytaj dalej)

oraz

Poradnik – Patent Żeglarski, czyli prawo jazdy na żaglówkę (zobacz więcej)

 

Autopromocja