Na targach Salone Nautico w Genui, stocznia Parker Poland zaprezentowała swój pierwszy jacht z flybridgem

Parker Monaco Flybridge został zbudowany na bazie jachtu Parker Monaco 110, który był laureatem wielu międzynarodowych nagród, w tym prestiżowej Best of Boats 2018, w kategorii Best for Family. Rozbudowanie tego modelu było tylko kwestią czasu.

Pokład i zabudowa

Wejście na górny pokład znajduje się po prawej stronie kokpitu. Na górze mamy dużą kanapę, która ramionami otacza obniżany stół. Po jego opuszczeniu, niemal cała powierzchnia górnego pokładu może zostać przekształcona w ogromne łóżko słoneczne. Górny pokład jest tak duży, że bez problemu, wygodnie może tam wypoczywać nawet 6 osób.

Poza wzbogaceniem jachtu o górny pokład, zabudowa i układ wnętrz części mieszkalnej nie uległy zmianie w porównaniu z Monaco 110. 

W kokpicie znajdziemy duży stół i przesuwane łóżko słoneczne, które ukrywa przyczepione na pawęży silniki.

W salonie, na lewej burcie znajduje się jadalnia ze stołem i kanapą, zaś na prawej, kambuz z płytą grzewczą i zlewozmywakiem,ukrytymi pod unoszonym blatem. Mimo dobudowania górnego pokładu, nad salonem pozostawiono przeszklony dach i boczne drzwi w sterówce.

Na jachcie są dwie duże dwuosobowe kabiny mieszkalne ze wspólną toaletą i dużą kabiną prysznicową. Pomieszczenia są doświetlone naturalnym światłem wpadającym przez duże burtowe okna i długi świetlik w pokładzie dziobowym.

Oczekiwanie na testy

Podczas testu Monaco 110, nikt z gości na pokładzie nie siedział w kabinie. Jestem pewny, że podczas przyszłego testu Monaco Flybridge, większość goszczących na pokładzie, będzie wypoczywała na górnym pokładzie.

Parker Monaco Flybridge był dostępny do testów już podczas targów w Genui, niestety załamanie pogody zmusiło organizatorów targów do wprowadzenia zakazu opuszczania targowej mariny przez wystawców.Model ten, to obecnie największa i zarazem pierwsza jednostka turystyczna z górnym pokładem, budowana przez Parker Poland. Prawdziwa flagowa jednostka stoczni.

Parker Monaco Flybridge

Dane techniczne

Długość11,64 m
Szerokość3,63 m
Zanurzenie (bez silnika)0,48 m
Masa (bez silnika)6100 kg
Pojemność zbiorników paliwa700 l
Pojemność zbiorników wody200 l
Maksymalna liczba osób10
Kategoria CEB
Maksymalna moc silnikazaburtowe 2 x 350 KM

Reklama

Tekst Arek Rejs, zdjęcia materiały prasowe firmy