Ponad 800 międzynarodowych wystawców i marek odnotowało dobre wyniki handlowe i zaprezentowało szeroką gamę produktów i usług koncentrujących się na sportach wodnych i innych aktywnościach związanych z wypoczynkiem nad wodą. W dniach od 24 do 27 listopada ponad 48 000 odwiedzających z całych Niemiec przybyło na targi jachtingu i rekreacji, zorganizowane na  berlińskich terenach wystawowych.

Od 24 do 27 listopada na około 85.000 m², w 14 halach wystawowych skupiono się na sportach wodnych i wypoczynku nad wodą. Jako jedna z największych wystaw jachtowych, kładąca szczególny nacisk na wypoczynek na wodach śródlądowych i przybrzeżnych, BOAT & FUN BERLIN prezentował nie tylko trendy i innowacje dla miłośników sportów wodnych i turystyki, ale także szeroką gamę produktów dla entuzjastów wędkarstwa, fanów campingu i innych aktywności na świeżym powietrzu.

Wraz z organizowanymi w tym samym czasie największymi w Niemczech targami wędkarskimi ANGLINGWORLD BERLIN, a także AUTO CAMPING CARAVAN, TRANSPORTER DAYS BERLIN i po raz pierwszy zorganizowanymi BERLIN TRAVEL FESTIVAL, BOAT & FUN BERLIN stał się największą w Niemczech wystawą jachtową oraz sprzętu rekreacyjnego, dotyczącą aktywności na świeżym powietrzu, przygód i podróży.

“Szersza oferta, więcej wystawców, wyższe obroty – BOAT & FUN BERLIN nadal się rozwija i jest jeszcze silniejsze niż przed pandemią. Więcej międzynarodowych wystawców i odwiedzający ze wszystkich stron Niemiec – dziś BOAT & FUN BERLIN to znacznie więcej niż regionalne targi we wschodnich Niemczech. Staliśmy się znaczącym graczem w Niemczech i ugruntowaliśmy swoją pozycję jako targi i miejsce, w którym można uprawiać sporty wodne. Jesteśmy absolutnie zachwyceni, że BOAT & FUN BERLIN na stałe wpisał się do kalendarza międzynarodowych imprez targowych”, powiedział Daniel Barkowski, kierownik projektu BOAT & FUN BERLIN, pozytywnie oceniając targi. “Otrzymaliśmy wiele dobrych opini od wystawców. Oczekiwania przed imprezą nie były wysokie, ze względu na kryzys – dlatego z radością przyjęliśmy informacje o licznych transakcjach handlowych, wysokich obrotach i żywym zainteresowaniu zakupami” – dodał Barkowski.

Z ponad 800 międzynarodowymi wystawcami i markami na powierzchni wystawienniczej około 85 000 m², wyniki BOAT & FUN BERLIN przekroczyły te z 2019 roku, który był rekordowy. Oznacza to, że targi nadal mocno się rozwijają – z większą liczbą międzynarodowych wystawców niż kiedykolwiek.

Udział w tym roku wzięły firmy i marki z: Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Danii, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Jordanii, Litwy, Łotwy, Mongolii, Norwegii, Polski, Portugalii, RPA, Rumunii, Seszeli, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy i Węgier.

BOAT & FUN BERLIN zaprezentowały imponująco szeroką gamę marek i modeli do sportów wodnych i aktywności na świeżym powietrzu w sercu największego w Europie regionu sportów wodnych. Od kajaków po luksusowe jachty – BOAT & FUN BERLIN zaprezentowały łodzie praktycznie każdej wielkości i klasy, w tym wiele debiutujących w Niemczech lub na świecie.

W Berlinie reprezentowane były modele wszystkich wiodących międzynarodowych marek i producentów, m.in. Alfastreet, Aqualine, Bavaria, Bayliner, Beneteau, Comitti, Delphia, Fjord, Frauscher, Galeon, Greenline, Interboat, Jeanneau, Karnic, Marex, Marian, Mastercraft, my-electroboat, Prestige, Quicksilver, Ryck, Sea Ray, Silver, Sunbeam, Tes Yacht, X Shore, Zodiac oraz wiele innych.

Od Schleswig-Holstein po Bawarię – ponad 48 000 odwiedzających z niemal każdego zakątka Niemiec przybyło na 20. edycję BOAT & FUN BERLIN. I było więcej niż zadowolonych z imprezy, co potwierdziła wstępna ankieta przeprowadzona przez Messe Berlin. Ponad 90 procent ankietowanych gości było zadowolonych z wizyty. Czy to modele napędzane elektrycznie, czy konwencjonalnie – w tym roku motorówki i jachty motorowe znów cieszyły się największym zainteresowaniem. Równocześnie segmenty Camping & Caravan, Wyposażenie, Wędkarstwo, Żeglarstwo i Houseboat zanotowały najwieksze od lat wizyty swoich fanów. Dziewięciu na dziesięciu respondentów zadeklarowało, że w przyszłym roku ponownie odwiedzi BOAT & FUN BERLIN i poleci targi krewnym, przyjaciołom i znajomym.

Zapisz datę! Znamy terminy imprez w 2023 r.

Miłośnicy sportów wodnych i turyści mogą spotkać się już w sierpniu, w Werder nad Havelą, gdzie od 25 do 27 sierpnia 2023 r. BOAT & FUN INWATER po raz szósty zaprezentuje łodzie w ich naturalnym środowisku. 

Pod koniec listopada BOAT & FUN BERLIN ponownie zaprasza do hal w Berlinie, które tradycyjnie otworzy GALA-NIGHT OF THE BOATS. Wirtualna platforma BOAT & FUN ONLINE jest trzecim członkiem rodziny marki BOAT & FUN, dostępnym przez 365 dni w roku.

Komentarze do BOAT & FUN BERLIN 2022:

Stefan Naust, Beautiful Boats:“Indywidualnie dobrane segmenty tematyczne są tym, co definiuje BOAT & FUN BERLIN – odwiedzający mogą łatwo poruszać się po targach i bezpośrednio znaleźć to, co ich interesuje. Miłośnicy modeli elektrycznych mogą na przykład zajrzeć do E-Boat Salon. Czuliśmy się tutaj bardzo dobrze. Na naszym stoisku rozmawialiśmy z wieloma zainteresowanymi gośćmi, którzy chcieli dowiedzieć się więcej o łodziach elektrycznych. Szczególnie zaskoczyły nas i ucieszyły tłumy w wieczór otwarcia. GALA-NIGHT OF THE BOATS była naprawdę świetnym początkiem wspaniałych targów.”

Norman Bauer, Boat Lounge: “Gościmy na BOAT & FUN BERLIN regularnie od 2006 roku i muszę powiedzieć, że Daniel Barkowski i jego zespół wynieśli te targi, tutaj w regionie Berlina/Brandenburgii na zupełnie inny poziom. Jest to fantastyczny impuls dla rozwoju regionu i dla całych Niemiec. Właściwie posunąłbym się do stwierdzenia, że w Niemczech potrzebujemy teraz tylko Boot w Düsseldorfie i BOAT & FUN w Berlinie.”

Catina Buchardi, Aqua Marin – Boote und Yachten: “Popyt na łodzie elektryczne rośnie, co widać po żywym zainteresowaniu łodziami z tego rodzaju napędem. Dlatego doskonale wpasowaliśmy się w ten trend, organizując światową premierę napędzanego elektrycznie jachtu, Delphia 10 LoungeTop. Odzew był imponujący. Oprócz klientów, na targach pojawili się również inni dealerzy, chcący osobiście zobaczyć łódź. Ogólnie rzecz biorąc, odnotowaliśmy duże zainteresowanie i opinie zarówno wśród klientów, jak i gości handlowych. Po raz kolejny jesteśmy bardzo zadowoleni. Zrobiliśmy dobry interes i jako zespół cieszyliśmy się z pobytu w Berlinie. To była naprawdę wspaniała, udana impreza na koniec roku tu, na BOAT & FUN BERLIN.”

Olaf Lieberwirth, Reiseland Brandenburg:  “Dla Reiseland Brandenburg, uczestnictwo w Berlin Travel Festival 2022 w nowym miejscu było sukcesem. Fascynujący i różnorodny wybór firm na festiwalu zaowocował doskonałymi możliwościami networkingu i stworzył przyjazną atmosferę wśród wystawców. Korzystaliśmy z szerokiego grona odwiedzających na połączonych imprezach i mogliśmy ich zafascynować festiwalowym nastrojem na imprezie i naturalnie poprzez promowanie Brandenburgii jako celu podróży wraz z reprezentowanymi tu regionami.”

Tobias Girard, WeRoad:  “Dzięki tak wielu różnym odbiorcom na imprezie odbyliśmy ciekawe rozmowy i spotkania z ludźmi i firmami, których w innym przypadku byśmy nie spotkali. Berliński Festiwal Podróżniczy pod parasolem BOAT & FUN BERLIN miał inną atmosferę, co pozwoliło nam również cieszyć się znacznie dłuższymi spotkaniami z potencjalnymi klientami i partnerami.”

Dustin Schöne, Nays: “Ten rok był dla nas absolutnym szaleństwem. Mnóstwo ludzi na stoisku, znakomite spotkania, świetna atmosfera – w sumie wszechogarniający sukces. Myślałem, że 2021 był naprawdę dobry – ale 2022 zdecydowanie go przebił. Berlin jest idealnym miastem na takie targi, w szczególności dlatego, że jest tu dużo wody i przyjeżdża tu wielu miłośników wędkarstwa. Moim zdaniem połączenie wędkarstwa, łodzi i sportów wodnych z campingiem i caravaningiem to świetny pomysł, ponieważ w naturalny sposób tworzy synergię.”

Kai Launhardt, Shimano:  “W tym roku po raz pierwszy byliśmy na ANGLINGWORLD BERLIN i muszę powiedzieć, że moje oczekiwania zostały przekroczone. Mieliśmy bardzo wielu gości na naszym stoisku, byliśmy świadkami żywego zainteresowania i mieliśmy bardzo pozytywne opinie ze wszystkich stron. ANGLINGWORLD BERLIN to fantastyczna platforma dla sceny wędkarskiej. Skład wystawców był imponujący i naprawdę był atrakcją, nie tylko dla odwiedzających, ale także dla nas jako wystawców.”

BOOT & FUN – duży udział polskich firm i marek.

W berlińskich targach od lat bierze udział wiele firm i marek polskiego przemysłu jachtowego. To bardzo intratny i bardzo ważny dla naszych producentów rynek. Dlatego cieszy, że z roku na rok targi cieszą się coraz większą renomą pośród fanów sportów wodnych. 

Materiał prasowy organizatora targów BOOT&FUN w Berlinie.