Już wszystko wiadomo na temat miejsca i konkretnych terminów rozgrywania 37. Finału America’s Cup 2024 roku w Barcelonie. Poznaliśmy zarówno akwen jak i rozkład poszczególnych syndykatów w katalońskim porcie. 

Organizatorzy regat oraz władze portu w Barcelonie ustaliły, że najbliższe regaty o Puchar Ameryki odbywać będą się na akwenie graniczącym z południową częścią miasta. Będzie to idealne miejsce dla kibiców mogących podziwiać zmagania z głównej promenady miasta. Tuż przy zwieńczeniu słynnej alei La Rambla z nabrzeżami portu. Wiadomo także jak ulokowane będą bazy wszystkich challengerów i obrońców Pucharu. Miliony turystów odwiedzających stolicę Katalonii będą mieli jeszcze jedną atrakcję w mieście. Dla koneserów Pucharu Ameryki nie tylko z Europy będzie to niezwykła gratka.  

Wielki Finał odbędzie się w formule Best of 13 (wygrywa ten kto pierwszy osiągnie liczbę 7 zwycięstw). Pierwsze dwa finałowe wyścigi odbędą się w sobotę 12 października 2024 roku. W niedzielę mają się odbyć dwie kolejne konfrontacje. Zaplanowano także dni rezerwowe, aby bez względu na warunki sprawnie przeprowadzić tę rywalizację. Organizatorzy planują finałowe rozstrzygnięcie w weekend 19/20 października, choć jeśli będzie to konieczne możliwe jest przedłużenie rywalizacji.  

Tekst Paweł Paterek, zdjęcia America’s Cup.