U-Boat Worx przedstawia nowe i ekscytujące informacje na temat swojego Super Sub. Ultraluksusowy, trzyosobowy okręt podwodny, który może zanurzyć się na głębokość 300 metrów, jest obecnie najbardziej dynamicznym statkiem podwodnym, jaki kiedykolwiek widział świat.

Działając we współpracy z MARIN, renomowanym holenderskim instytutem badań morskich, specjalizującym się w obliczeniowej dynamice przepływu, maksymalna prędkość Super Sub została zoptymalizowana od początkowej 8 do nawet 10 w.

To o 3 – 4 w szybciej niż maksymalna prędkość przelotowa delfina butlonosego i o 7 węzłów szybciej niż średniej wielkości łódź podwodna!

Łódź podwodna ma teraz taką samą wydajną dynamikę przepływu, jak samochód elektryczny.

 „Jesteśmy bardzo podekscytowani tym rozwojem”, mówi dyrektor generalny U-Boat Worx, Bert Houtman. „To coś, nad czym ciężko pracowaliśmy, a teraz, aby mieć możliwie najbardziej dynamiczny podwodny przepływ, nie moglibyśmy być bardziej usatysfakcjonowani. Jesteśmy przekonani, że nasi klienci poczują się tak samo.”

Super Sub został wprowadzony w 2021 roku jako najszybszy i najbardziej zwrotny projekt U-Boat Worx, zapewniający dynamiczne wrażenia z nurkowania i zdolność radzenia sobie z silnymi prądami. Łódź podwodna została sprzedana pierwszemu właścicielowi, a wiosną 2023 roku U-Boat Worx przeprowadzi próby morskie.

Super Sub ma najlepszy w swojej klasie układ napędowy z czterema potężnymi silnikami odrzutowymi o mocy 60 kW. W połączeniu ze sterami pozwala to na strome 30-stopniowe podjazdy i nurkowania. Rezultatem jest najbardziej płynne i najbardziej ekscytujące wrażenia pod wodą, a wszystko to przy zachowaniu 360-stopniowego widoku.

Więcej:https://www.uboatworx.com, https://www.sandpeoplecommunication.com

Materiał prasowy U-Boat Worx.