Parker 800 Cruiser to druga pod względem wielkości jednostka, z linii łodzi dziennych (Day Cruiser)  typu Open, oferowana przez Parker Poland. Jacht, mimo że jest blisko o 1 metr krótszy od Voyagera 850, to zapewnia dokładnie tyle samo komfortu w kokpicie i jeszcze więcej przestrzeni w kabinie.

Zabudowa pokładu

W przestronnym kokpicie Parkera 800 Cruiser znajdują się wszystkie rozwiązania znane z poprzednich jednostek linii Day Cruiser. Na lewej stronie znajduje się kanapa w kształcie litery U, otaczająca obniżany stół. Pozwala to, w razie potrzeby, przekształcić dużą część kokpitu w sunpada – materac słoneczny. Fotel nawigatora natomiast ma kształt litery L i może posłużyć za wygodną, jednoosobową leżankę. Możemy też podróżować, wygodnie siedząc bokiem lub przodem do kierunku podróży. Po przełożeniu oparcia do przodu, fotel staje się częścią kanapy w kokpicie. Również oparcie kanapy na rufie jest ruchome. Po przełożeniu go do przodu, mamy wygodną, dwuosobową sofę, zwróconą tyłem do dziobu. Na prawej burcie kokpitu znajduje się barek z lodówką, zlewozmywakiem i kuchenką. Także z tej strony znajduje się stanowisko sternika.

Na dolnym pokładzie

Pod pokładem znajduje się duża kabina mieszkalna, z dwoma dwuosobowymi kajutami sypialnymi i osobną toaletą z prysznicem. 800 Cruiser jest mniejszy od 850 Voyager, ale zapewnia dużo więcej przestrzeni w kabinach! Poza dużym łóżkiem w części dziobowej, drugie, również dwuosobowe, znajduje się w kajucie pod kokpitem. Co ważne, wysokość stania sięga tam blisko 1,7 m. Jacht zapewnia komfortowy nocleg dla 4 dorosłych.

Przy tworzeniu 800 Cruiser, stocznia skorzystała z nowych technologii i wieloletniego doświadczenia w projektowaniu szybkich łodzi. Kadłub 800 zbudowany jest technologią infuzji próżniowej, dzięki czemu jest lżejszy niż kadłuby budowane metodą tradycyjną.Parker 800 Cruiser w standardzie napędzany jest przyczepnym silnikiem o mocy maksymalnej 350 KM, ale dopuszczalny jest także montaż jednostki o mocy 450 KM!

Parker 800 Cruiser

Dane techniczne

Długość całkowita7,97 m
Szerokość całkowita2,75 m
Masa (bez silnika)2 800 kg
Zanurzenie (bez silnika)0,45 m
Pojemność zbiornika paliwa230 l
Pojemność zbiornika wody100 l
Maksymalna liczba załogi8
Kategoria CEC
Maks. moc silnikazaburtowy o mocy do 450 KM

 

Reklama


Tekst Arek Rejs, zdjęcia materiały firmowe stoczni