Frauscherboats jest jednym ze światowych pionierów w budowie rekreacyjnych łodzi z napędem elektrycznym. Stocznia i jej właściciele znani są ze swojego szacunku do środowiska naturalnego i zawsze szukają rozwiązań, które pozwolą zminimalizować negatywny wpływ ich jachtów na przyrodę.

W zeszłym roku Frauscher zaprezentował swój pierwszy katamaran, TimeSquare 20. Oczywiście, napędzany silnikami elektrycznymi. Dzisiaj stocznia poinformowała o rozpoczęciu współpracy ze szwajcarską firmą tekstylną, Christian Fischbacher.

Christian Fischbacher, to podobnie jak Frauscher, rodzinna firma, która przykłada ogromną wagę do najwyższej jakości swoich produktów, a przy tym ciągle poszukuje najnowszych rozwiązań technologicznych. Takim nowatorskim materiałem firmy jest tkanina Benu® Talent FR.

Została ona wykonana w 70 procentach z przetworzonych butelek PET!

Wytrzymały welur jest odporny na warunki atmosferyczne i ma trwały kolor, dzięki czemu nadaje się zarówno do użytku wewnątrz, jak i na zewnątrz. Niezwykle trudnopalna tkanina dostępna jest w 30 kolorach i, co nie mniej ważne, zachwyca swoją miękkością i aksamitnością. Od półtora roku biuro projektowe pracowało nad opracowaniem lżejszego, bardziej miękkiego materiału z przetworzonej przędzy PET. Z sukcesem!

Za swoje starania Christian Fischbacher otrzymał wyróżnienie: nagrodę Red Dot Award za wzornictwo produktu.

Już od sezonu 2022/23 nowa, luksusowa i ekologiczna tkanina z recyklingu, Benu® Talent FR, będzie dostępna dla wszystkich kabinowych modeli łodzi Frauscher o długości powyżej 10 m.

Jest to nowość, która nie tylko spełnia najwyższe wymagania pod względem praktyczności, ale także przyczynia się do zrównoważonego rozwoju. Jak zawsze, najwyższy komfort i wysokiej jakości materiały pozostają częścią filozofii firmy Frauscher.

Na podstawie materiałów firmowych, Arek Rejs.

 

Autopromocja