W pierwszych dniach czerwca, stocznia Balt Yacht zorganizowała wspaniałą imprezę marketingową w swojej siedzibie w Augustowie. Zaproszono na nią przedstawicieli z zagranicznych rynków nautycznych, fanów, byłych i potencjalnych nowych klientów oraz dziennikarzy. Celem spotkania było pokazanie powstawania od podstaw produkcji jachtowej, a także zaprezentowanie w testach na wodzie najnowszych konstrukcji pływających wytwarzanych w stoczni.

Dni Otwarte to znany sposób marketingowy, stosowany przez wiele firm, nie tylko z branży nautycznej. Podstawowym celem takich spotkań jest związanie z daną marką jak największej rzeszy odbiorców. Wielokrotnie braliśmy udział w tego rodzaju przedsięwzięciach. Ale spotkanie w Augustowie miało niecodzienną oprawę i atmosferę.

Stocznia Balt Yacht jest firmą rodzinną, prowadzoną przez wielopokoleniową rodzinę Państwa Krystyny i Benedykta Kozłowskich, założycieli tego prowadzonego z wieloma sukcesami przedsiębiorstwa. Tutaj wszyscy mają się czuć jak w domu, gdzie jak w rodzinie wszyscy sobie pomagają i wspierają się. Również Dni Otwarte zorganizowane w pierwszy czerwcowy weekend, zostało pomyślane jako spotkanie, w którym otoczono rodzinną opieką wszystkich uczestników i zaproszonych gości.

Wszystko udało się znakomicie. Każdy z przybyłych gości mógł się poczuć jak prawdziwy VIP, traktowany z największą atencją i serdecznością zarówno przez dyrekcję i zarząd stoczni, jak i wszystkich współpracowników. W ciągu dwóch dni każdy mógł poznać od podszewki cykl produkcyjny, poznać skąd bierze się wysoka jakość łodzi produkowanych w Balt Yachcie, a także wypróbować w próbach nawodnych najnowsze bestselery augustowskiej stoczni: jachty SunCamper 35 i Balt 37 Grand.

Gospodarze zadbali nie tylko o najważniejsze czyli zaprezentowanie swojego potencjału wytwórczego. Impreza zorganizowana została w charakterze rodzinnego pikniku, w pięknej scenerii jeziora Necko. Zadbano o każdy szczegół, aby wszyscy byli zadowoleni. Miejscowa restauracja Albatros przygotowała specjały kuchni regionalnej, aby nikt nie był głodny. A ponieważ było to w końcu spotkanie biznesowe, każdy miał szansę porozmawiać w tych sprawach z właścicielami oraz pracownikami merytorycznymi Balt Yachtu.

Wielkie gratulacje za wspaniale zorganizowane spotkanie w szczególnej atmosferze. Jestem przekonany, że przyniesie ono wymierne korzyści zarówno dla stoczni, jak i biorących udział w spotkaniu gości. Mówili nam o tym otwarcie w trakcie dyskusji nie tylko reprezentanci rynków europejskich, którzy od lat z sukcesem sprzedają konstrukcje augustowskiej stoczni. Prawdziwym “rodzynkiem” był przybyły na spotkanie dealer z dalekiej Japonii, który ma nadzieję na szeroką współpracę z polską stocznią.

Pozostaje pogratulować Balt Yachtowi i liczyć, że i inne polskie stocznie skorzystają ze wzorów organizacji imprezy, takiej jak ta w Augustowie.

Balt Yacht –historia polskiego przemysłu jachtowego

Balt Yacht, to jedna z największych i najstarszych prywatnych stoczni w Polsce. Ta rodzinna firma sięga korzeniami aż do przedwojennych tradycji polskiej sztuki szkutniczej. Od wielu lat przoduje na polskim rynku w produkcji laminatowych konstrukcji pływających, jachtów i łodzi znanych we wszystkich zakątkach naszego globu.

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie stoczni:

Żadna firma szkutnicza z terenu Augustowszczyzny nie może poszczycić się tak bogatą i odległą historią… 

Więcej możecie przeczytać pod tym linkiem: https://baltyacht.pl/historia/

Z Balt Yachtem przez świat 

to cykl naszych artykułów, publikowanych na łamach magazynu „Żagle”, a po jego zamknięciu, na stronie magazynu jachtowego online „Yachtsmen.eu”, w których opisujemy szlaki wodne Europy. Udało nam się je pokonać dzięki wspaniałym jednostkom pływającym produkowanymi w stoczni oraz zaangażowaniu jej właścicieli w organizację tych arcyciekawych rejsów.

Polecamy nasz tekst pod tym linkiem https://yachtsmen.eu/2021/z-balt-yachtem-przez-swiat-suncamperem-35-z-gdyni-do-ilawy/

Balt Yacht zaprasza – Dni Otwarte w Augustowie

W dniach 2 i 3 czerwca 2023 planujemy organizację Dni Otwartych stoczni Balt-Yacht.

Sądzimy, że może to być świetna okazja, aby się z Państwem spotkać, pokazać naszą siedzibę lub przetestować na wodzie łodzie: Balt 37 Grand i SunCamper 35.

Poniżej zmiany w modelach łodzi, które przygotowaliśmy dla Państwa:

SunCamper 35 zostanie pokazany w czarno-białej wersji tapicerki wewnętrznej i zewnętrznej. Białe materace z czarnymi lamówkami, czarny corian na blaty czy czarny fotel sternika z białymi lamówkami w otoczeniu mebli z naszego nowego HPL dąb Madison, stworzą niezwykle elegancki wygląd. Dodatkowo na podłodze znajdzie się również dąb Madison, który nada wnętrzu wyrazu mono chic.

Balt 37 Grand zostanie urządzony zgodnie z najnowszymi trendami: lazurowa tapicerka z jasnymi lamówkami otoczona meblami z bestsellerowego HPL Laos Teak. Głęboki antracytowy corian na blacie w zewnętrznej kuchni oraz biały onyksowy corian w łazienkach z pewnością podkreślą wysoką jakość tej wygodnej łodzi.

Dla Państwa wygody przygotujemy również nowe konstrukcje, które będą testowane na naszej jednostce:

1) laminatowe przedłużenie platformy rufowej pokrytej tekiem, co wydłuży całkowitą długość łodzi o 73 cm. Daje to jej długość 11,26 cm (bez trapu dziobowego), zapewni jeszcze lepszy komfort komunikacji na łodzi oraz powiększy strefę relaksu.

2) powiększenie łóżka w koi dziobowej

3) nowy pokład słoneczny na dachu kabiny dziobowej

4) nowy, specjalnie zaprojektowany stół z drewna tekowego na pokładzie dziobowym

5) czyste i ciche stery strumieniowe BOW PRO (dziobowy + rufowy) gwarantujące proporcjonalną kontrolę dla precyzyjnych manewrów w porcie

6) mechanizm pochylania kierownicy w kokpicie do regulacji kierownicy w górę I w dół

7) nowy design fotela w kokpicie

Zapisz się!

tel. +48 87 643 18 00 (wew. 36 lub 20)

Mamy nadzieję, że się tam spotkamy!