Właśnie ponownie wprowadzono ostrzejsze ograniczenia, związane z kolejną falą pandemii. Ponownie zostały zamknięte hotele. Naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego, w najnowszym matematycznym modelu epidemiologicznym, szacują szczyt trzeciej fali na drugą połowę kwietnia. Co z wakacjami?

Wszystko wskazuje na to, że również w tym roku, najbezpieczniejszą formą wakacyjnego wypoczynku będzie urlop spędzony na jachcie!

Urlop na jachcie… Łatwo powiedzieć, kiedy od kilku lat już się pływa lub kiedy ma się znajomych, którzy pływają i mogą nas zabrać na wypoczynek na łodzi! Co mają zrobić osoby, które nie mają dostępu do wypoczynku na wodzie, które nigdy nie były na żaglówce lub motorówce i nie miały styczności z takim rodzajem spędzania wolnego czasu? Jak zacząć, gdzie spróbować wodniackiej przygody?

Akcja Zostań Wodniakiem

W zeszłym roku Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY wraz z grupą Partnerów, zorganizowała akcję #ZostańWodniakiem. Akcja polegała na tym, że w kilkunastu różnych lokalizacjach w całej Polsce, przez cały czerwiec organizowane były darmowe rejsy jachtami żaglowymi lub łodziami motorowymi (ze sternikiem). Chodziło o to, aby stworzyć osobom, które dotąd nie miały nic wspólnego ze sportami wodnymi, możliwość bliższego kontaktu z jachtingiem i przekazać im podstawowe informacje odnośnie kolejnych kroków.

W zależności od akwenu rejsy trwały od 45 minut do 2 godzin. Po zakończonym rejsie, każdy uczestnik otrzymywał komplet podstawowych informacji i materiałów instruktażowych, dzięki którym z łatwością mógł wykonać kolejny krok w kierunku stania się Wodniakiem.

Akcja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem i wszystkie miejsca były natychmiast rezerwowane.

Zostań Wodniakiem 2.0

Dlatego Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY, wraz z grupą Partnerów, postanowiła zorganizować drugą edycję akcji #ZostańWodniakiem. Po ciągłym #zostańwdomu, #ZostańWodniakiem brzmi znacznie przyjemniej i optymistycznie!

W tym roku, akcja została przesunięta z czerwca już na maj. Tak, aby potencjalni przyszli wodniacy mieli wystarczająco dużo czasu na odbycie kursu i zdobycie patentu. Jeszcze przed pełnią lata i wodniackiego sezonu.

Do maja coraz bliżej. Już wiadomo, że akcja #ZostańWodniakiem 2021 zagości w co najmniej 9 lokalizacjach, ale lista zaplanowanych rejsów jest ciągle rozbudowywana i dołączają do niej nowi Partnerzy, którzy chcą pomóc w obalaniu stereotypu, że jachting to sport trudny i drogi.

Wstępna lista lokalizacji akcji #ZostańWodniakiem w 2021:

Aktualnie, w przygotowaniu jest strona internetowa z mechanizmem zapisów na poszczególne rejsy oraz materiałami instruktażowymi dla uczestników.

Tegoroczna edycja akcji została wzbogacona o szczególną atrakcję przeznaczoną dla początkujących wodniaków, którzy wezmą udział w którymś z zorganizowanych rejsów. POLBOAT nawiązał porozumienie z Pucharem Polski Jachtów Kabinowych. Dzięki temu kilkudziesięciu uczestników akcji będzie miało możliwość poczuć emocje związane z uczestnictwem w regatach (jako bierny członek załogi) podczas pięciu imprez z cyklu PPJK.

Akcja #ZostańWodniakiem, to nie tylko sposób na pokazanie alternatywnego sposobu spędzania wolnego czasu, ale także doskonała okazja do promocji firm szkoleniowych i czarterowych.

Jeżeli dysponujesz jednostkami pływającymi, żaglowymi lub motorowymi i możesz przeznaczyć je na jeden dzień w dowolnej lokalizacji w celu popularyzacji wodniactwa, zgłoś się do Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY.

W przyszłości wielu uczestników tej akcji zgłosi się na kurs, następnie stanie się klientami firm czarterowych, a kiedyś część z nich pomyśli o zakupie własnej jednostki.

Zmieniamy #zostańwdomu na #ZostańWodniakiem!

Materiały prasowe POLBOAT

 

Autopromocja