Czy współczesny człowiek może być twórczy i szczęśliwy na miarę wielkich renesansowych osobowości w rodzaju Leonarda da Vinci?  Co liczy się najbardziej, co może spowodować, że będziemy czuli się naprawdę spełnieni i zadowoleni ze swojego ziemskiego bytu? Rozpoczynamy serię spotkań z ciekawymi osobowościami, którymi z pewnością są „Ludzie z pasją”.

W codziennej gonitwie współczesnego życia, często zapominamy co tak naprawdę jest najważniejsze. Dla jednych jest to kult ciała, w wątpliwym poszukiwaniu przedłużenia naszego ziemskiego bytu. Dla innych wszystko już zostało wymyślone, a nam pozostaje poddać się fali niosącej nas przez kolejne lata życia, korzystając z osiągnięć współczesnej nauki i techniki. 

Jak znaleźć się w nowoczesnej, pędzącej niczym pociąg ekspresowy teraźniejszości?

Posłuchajcie jak o tym mówi nasza bohaterka, w załączonym do artykułu filmi dostępnym również na naszym kanale na YouTubie.

Ludzie z pasją – Ewelina Kluss, współczesna kobieta renesansu

Nasza pierwsza bohaterka jest na co dzień żoną i matką, dbającą o rodzinę w codziennym życiu. Ale nie zrezygnowała ze swoich pragnień, marzeń i pasji życiowych. Dzięki temu jej życie nie jest nudne, a każdy kolejny dzień przynosi nowe, ciekawe wydarzenia.  

Jest autorką powieści, malarką, podróżniczką żądną odkrywania innych „światów” i innej kultury. Dba jednocześnie o zdrowe życia poświęcając wiele wolnego czasu na uprawianie różnych dyscyplin sportu. 

Ludzie z pasją – Ewelina Kluss, autorka powieści z jachtami w tle

Podróżowanie jest dla niej okazją do poznania innego świata, ale jednocześnie inspiracją do pisania nowych powieści.

Będąc na przymusowym uwięzieniu na dalekiej filipińskiej wyspie z powodu szalejącego huraganu, wymyśliła i napisała powieść „Ratuj mnie”, w której jednym z „bohaterów” jest luksusowy jacht motorowy Monte Carlo Yachts. W ten sposób wpisała się w jakiś sposób w literaturę marynistyczną. Przeczytajcie zresztą sami. Powieść napisana jest w dobrym stylu, czyta się lekko i z zainteresowaniem.

Ludzie z pasją – Ewelina Kluss, malarka

Malarstwo jest dla niej inną pasją, pozwalająca na utrwalanie swojej wizji, swojego spojrzenia na otaczający świat. Jest przy tym zajęciem niezwykle relaksującym i odstresującym po trudach codziennego życia.

Ludzie z pasją – Ewelina Kluss w nowej roli 

Sport, malarstwo i pisanie książek to za mało dla naszej bohaterki. Poszukując prezentu na jubileuszowe, okrągłe 50. urodziny swojego męża, któregoś dnia obudziła się z niezwykłą wizją i olśnieniem. Postanowiła napisać dla niego scenariusz sztuki teatralnej, który właśnie przyśnij jej się w nocy. A że jest osobą energiczną, konsekwentnie realizującą swoje pragnienia, wzięła się do pracy i doprowadziła do realizacji tego trudnego przedsięwzięcia. 

21 kwietnia, na scenie teatralnej Relax w Warszawie, odbędzie się premiera sztuki w profesjonalnej reżyserii i wyborowej obsadzie aktorskiej.

Oczywiście honorowym gościem będzie mąż naszej autorki.

Ludzie z pasją – Ewelina Kluss plany na przyszłość

Ewelina nie zamierza zwolnić narzuconego tempa. W planach są kolejne wyzwania, nie chce jednak zdradzać szczegółów. Uchylając jednak przysłowiowego – ”rąbka tajemnicy” – wiemy, że będzie to kolejna….. sztuka teatralna.

Życzymy Ewelinie sukcesów i pełnego spełnienia marzeń, pasji i własnych wizji.  

Tekst Stanisław Iwiński, zdjęcia Ewelina Kluss/Stanisław Iwiński.