BOB Award to międzynarodowy konkurs na najlepsze jachty motorowe, które jury ocenia pod kątem widzenia ich potencjalnych użytkowników. W 2020 roku do finału dotarły łodzie z o wiele większej liczby krajów niż kiedykolwiek!

Targi Boot & Fun są Głównym Partnerem BOB Award.

Uroczystość prowadził jak co roku znany berliński moderator imprez targowych Thomas Sauerman wraz z szefami: konkursu Best of Boats Award – Stefanem Gerhardem oraz targów Boat & Fun Berlin – Danielem Barkowskim.

Po raz pierwszy zdobywcy nagrody Best of Boats zostali zaprezentowani w transmisji na żywo z terenów targowych Boat & Fun Berlin wraz z prezesami stoczni i przedstawicielami branży żeglarskiej połączonymi na żywo.

W I etapie, po przeprowadzeniu kilkuset testów łodzi, zostało wybranych 21 finalistów w pięciu kategoriach przez jury składające się z ekspertów branży nautycznej z całej Europy, Rosji i USA.  Następnie, spośród nominowanych do finałowej rozgrywki, w drodze głosowania wyłonione zostały najlepsze konstrukcje roku.

I tak w 2020 roku w poszczególnych kategoriach zwycięzcami zostały następujące jachty motorowe:

Best for Beginners (Najlepszy dla początkujących)

SAXDOR 200 SPORT

Saxdor 200 Sport łączy w sobie dwie cechy: wygodę i łatwość obsługi z bezpieczeństwem i komfortem kompaktowej motorówki. Łódź jest również jachtem bardzo dynamicznym. Sterowanie jest łatwe i niezawodne, a manewrowanie w marinie jest niezwykle proste – doskonały wybór na pierwszy własny jacht motorowy.

Podstawowe dane techniczne      

ProducentSaxdor Yachts, Finland
Długość całkowita5,94 m
Szerokość całkowita2,29 m
Zanurzenie0,72 m
Masa780 kg
Kategoria CEC
Moc silnikaod 100 do 175 KM
Liczba koi2

Best for Fishing (Najlepszy dla Wędkarzy)

QUICKSILVER 805 PILOTHOUSE

Quicksilver 805 Pilothouse to właściwie łódź wielozadaniowa. Ma wszystko, co może być potrzebne podczas całodniowej wyprawy wędkarskiej: mnóstwo uchwytów na wędki, duży otwarty kokpit, stanowisko przygotowania przynęt, schowki na ryby i wiele więcej. Poza tym w dużej kabinie możemy ukryć się przed trudną pogodą.

Podstawowe dane techniczne

ProducentQuicksilver Boats, USA
Długość całkowita7,15 m
Szerokość całkowita2,82 m
Zanurzenie0,60 m
Masa2434 kg
Kategoria CEC
Moc silnikaod 225 do 350 KM
Liczba koi2

Best for Family (Najlepszy dla Rodziny)

PRESTIGE 420 FLY

Prestige 420 Fly jest najmniejszym z serii jachtów motorowych z należącej do francuskiej firmy Jeanneau marki klasy premium. Ma na pokładzie wszystko co niezbędne, aby zapewnić wygodę i komfort w czasie wycieczek w gronie rodzinnym. I to zarówno w trakcie weekendowych wypadów, jak i dłuższych eksploracji wodnych.

Podstawowe dane techniczne

ProducentPrestige Yachts, France
Długość całkowita13,06 m
Szerokość całkowita3,95 m
Zanurzenie1,10 m
Masa14 837 kg
Kategoria CEB10 / C12 
Moc silnika2 x 380 lub 2 x 425 KM
Liczba koi4

Best for Travel (Najlepszy do Podróżowania)

ABSOLUTE NAVETTA 64

Jest to jeden z największych 60-stopowych jachtów, kiedykolwiek widzianych. W rzeczywistości ma 64′ 5”, więc przestrzeń na pokładzie jest ogromna, otwarta i jasna. Oprócz wygodnej i obszernej kabiny głównej, nowa Navetta ma coś jeszcze niesamowicie wyjątkowego: prawdziwy klub plażowy na rufie. Super!

Podstawowe dane techniczne

ProducentAbsolute Yachts, Italy
Długość całkowita19,63 m
Szerokość całkowita5,52 m
Załoga6+2+2
Zbiornik paliwa3600 l
Zbiornik wody910 l 
Moc silnika (IPS 1200 – IPS 1350)2 x 887 – 2 x 985 KM
Liczba koi4

Best for Fun (Najlepszy do Zabawy)

NIMBUS T8

Stocznia Nimbus trafiła w przysłowiową „10” rynkową dzięki nowemu Nimbusowi T8. Ma on bezpieczny pokład główny do uprawiania wszelkich sportów wodnych. Pełna morska kabina toaletowa z oddzielnym WC, zapewnia komfort podczas wodnych wycieczek. Nimbus T8 – stworzony do dynamicznej zabawy i szaleństw na wodzie!

Podstawowe dane techniczne

ProducentNimbus Boats, Sweden
Długość całkowita8,15 m
Szerokość całkowita2,60 m
Zanurzenie1,05 m
Masa2300 kg
Kategoria CE
Moc silnikaOd 200 do 300 KM
Liczba koi2

Tekst i zdjęcia Materiały prasowe BOB Award.