Volvo Penta wzięło udział w prezentacji zrównoważonego paliwa dla konstrukcji pływających podczas American Boating Congress. W trakcie tego wydarzenia zaprezentowano rozwiązania w zakresie paliw odnawialnych liderom przemysłu jachtowego, decydentom gospodarczym oraz mediom. American Boating Congress odbywał się w Waszyngtonie w dniach 8-10 maja. Sama prezentacja i pokaz zrównoważonych paliw żeglugowych odbył się we wtorek, 9 maja o godzinie 15:30, w Wharf Marina w Waszyngtonie.

Volvo Penta współpracuje z National Marine Manufacturers Association (NMMA), celem przedstawienia skuteczności zastosowania paliw odnawialnych do zasilania napędów jednostek pływających. Podczas American Boating Congress (ABC) w Waszyngtonie, Volvo Penta zaprezentował łódź wykorzystującą odnawialny olej napędowy oraz HV0100 (Hydrotreated Oil).

To odnawialne paliwo parafinowe wytwarzane jest ze źródeł roślinnych lub zwierzęcych, które jest wolne od paliw kopalnych i może zmniejszyć emisję dwutlenku węgla nawet o 90%.

Wydarzenie odbyło się 9 maja 2023 r. i było kontynuacją udanej prezentacji na początku roku na targach Miami International Boat Show 2023.

„Nie ma jednego uniwersalnego podejścia do minimalizacji emisji dwutlenku węgla w rekreacyjnym przemyśle morskim. Przyszłość będzie wymagać połączenia technologii, takich jak elektryfikacja, napęd hybrydowo-elektryczny, zaawansowana konstrukcja kadłuba i ulepszenia wydajności, a także inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju” – powiedział Jeff Wasil, dyrektor ds. środowiska, zdrowia, bezpieczeństwa i zgodności w NMMA. „Zrównoważone paliwa, takie jak te, które zademonstrujemy na ABC, to gotowe rozwiązania, z których żeglarze mogą korzystać już teraz, aby zmniejszyć swój wpływ na środowisko, przy jednoczesnym zachowaniu oczekiwanego zasięgu i wydajności”.

„Opracowywanie zrównoważonych doświadczeń związanych z żeglugą dla naszych klientów zawsze leżało u nas w centrum uwagi i stanowi kluczowy czynnik napędowy we wszystkim, co robimy” — powiedział Fredrik Högberg, prezes Volvo Penta North America. „Podzielamy tę samą pasję co NMMA we wspieraniu postępu, innowacji i dostępności zrównoważonych paliw żeglugowych, mając na celu dalsze ułatwianie redukcji emisji teraz i w przyszłości”.

„Nasza ciągła współpraca z NMMA pozwala nam wspólnie testować i uczyć się przed zainteresowanymi stronami z całego ekosystemu morskiego, aby znaleźć idealne rozwiązanie dla tego, co jest na horyzoncie w branży” – dodał Högberg.

Prezentacja miała miejsce na najnowszej wersji jachtu motorowego Southport 30 FE, który wcześniej służył do specjalnych pokazów na targach Miami International Boat Show 2023. Jednostka ta oferuje teraz w pełni zintegrowany układ napędowy z ze stacjonarnymi silnikami D6 440 Aquamatic DPI. Dzięki temu możemy podróżować dalej i wydajniej, z imponującym zasięgiem prawie 400 mil.

Prezentacja przeprowadzona podczas American Boating Congress (ABC) w Waszyngtonie pomoże wykazać, że przejście na odnawialny olej napędowy jest proste i nie ma wpływu na moc ani zasięg.

Odnawialny olej napędowy MY używany w ramach prezentacji jest dostarczany przez firmę Neste.

Więcej o Volvo Penta

Volvo Penta, posiadająca około 3500 dealerów w ponad 130 krajach, jest wiodącym światowym producentem silników i kompletnych systemów zasilania do łodzi, statków i zastosowań przemysłowych. Oferta silników obejmuje silniki wysokoprężne i benzynowe o mocy od 10 do 1000 KM. Volvo Penta jest częścią Volvo Group, jednego z czołowych światowych producentów ciężkich samochodów ciężarowych, autobusów i sprzętu budowlanego.

Materiał prasowy Volvo Penta.

 

Autopromocja