Wersja stacjonarna jachtu – 43wallytender – została zwodowana w 2020 roku, debiutując innowacyjnym projektem Wally “center cockpit”. Teraz przyszła pora na europejską premierę jego nowej wersji wyposażonej w silniki zaburtowe.

Jacht ma przestronny kokpit z otwieranymi burtami, otwarty pokład dziobowy i dużą kabinę mieszkalną z łazienką i prysznicem. Sterówka osłonięta jest wysoką owiewką z hartowanego szkła i T-topem z włókna węglowego, z charakterystyczną dla Wally markizą z laminowanej tkaniny żaglowej. Właściciele mogą zdecydować się na ładowanie baterii zasilających stabilizator Seakeeper przez panele słoneczne zamontowane na T-topie. Możliwa jest także modułowa konfiguracja pokładu, tak aby był dostosowany dokładnie do potrzeb właściciela.

“Wallytendery wyróżniają się tym, że mogą służyć do różnych celów dzięki prostej i dzielnej morskiej konstrukcji. Zaburtowy 43wallytender został bardzo dobrze przyjęty w zeszłym roku i czujemy, że istnieje segment rynku, który skorzysta z zalet tych samych elementów konstrukcji, ale z wydajnością napędu zaburtowego” – komentuje Stefano de Vivo, Dyrektor Zarządzający Wally. “Może to być duży jacht, który szuka “mistrza wszechstronności”, aby dodać do swojej floty tenderów, rodzina poszukująca idealnej łodzi dziennej, która zabierze ją na piaszczystą plażę, lub właściciel żądny przygód, którego pasją są sporty wodne. Projekt sprawdzi się równie dobrze jako hotelowy shuttle, jednodniowa łódź czarterowa lub platforma do nurkowania.”

43wallytender X – ekskluzywny design

Projekt łączy w sobie poczucie wolności na otwartej przestrzeni z bezpieczeństwem i komfortem bardziej zamkniętego jachtu.

Prezentując charakterystyczną dla Wally chłodną i futurystyczną estetykę, jacht jest hołdem dla ikonicznego dziedzictwa projektowego marki, a jednocześnie zapewnia elastyczność, której pragną wszyscy dzisiejsi właściciele ekskluzywnych jachtów.

“Cieszymy się kolejną falą w ewolucji gamy Wallytender, a nowy 43wallytender X to wyjątkowy jacht, który z pewnością zajmie zasłużone miejsce w Hall of Fame naszej marki. Jest to jacht, który jest jednocześnie prosty i oszczędny, a jednocześnie oferuje tak wiele dla tak różnych celów” – dodaje Luca Bassani, założyciel i główny projektant Wally.

43wallytender X – potężny napęd zaburtowy

Standardowy pakiet napędowy 43wallytender X zapewniają 3 silniki Mercury Verado o mocy 300 KM każdy, które pozwalają osiągnąć prędkość 40 węzłów. Dostępny jest też mocniejszy zestaw, 3 x Mercury Verado 450R, dzięki którym prędkość maksymalna wzrasta do 50 węzłów!

Dla zapewnienia doskonałej manewrowości: joystick, dynamiczne pozycjonowanie i autopilot są dostępne już w standardowym wyposażeniu. Opracowana przez Wally i dział inżynierii Ferretti Group, łódź została wykonana z zaawansowanych kompozytów z włóknem węglowym w zakładzie stoczniowym w Forli.

43wallytender X zadebiutował podczas Palm Beach International Boat Show 2021. Pierwsza jednostka została wykończona w ekskluzywnym ciemnoszarym odcieniu Wally.

Europejska premiera ma miejsce właśnie teraz, na targach Venice Boat Show, które potrwają jeszcze do 6 czerwca.

Materiały prasowe stoczni.

 

Autopromocja