Frauscher TimeSquare 20 to najnowsza łódź elektryczna austriackiej stoczni. To kolejny kamień milowy w długiej historii innowacji i pierwszy w historii, katamaran zbudowany przez rodzinę Frauscher.

Katamaran został zaprojektowany i skonstruowany w oparciu o oczekiwania klientów, ich przyzwyczajenia i oczekiwania. Oczywiście jak zawsze, zgodnie z filozofią oraz hasłem firmy: “Inżynierowie emocji”.

“Dzięki TimeSquare 20, na nowo zdefiniowaliśmy motorowodniactwo elektryczne” – wyjaśnia dyrektor zarządzający firmy Frauscher, Michael Frauscher. 

Serce tej koncepcji?

“Doskonałe właściwości żeglugi przy niskim zapotrzebowaniu na energię – stworzyliśmy oazę spokoju na wodzie, ze wszystkimi wygodami, jakich można oczekiwać od łodzi” – mówi Frauscher.

Wyporność katamarana jest znacznie mniejsza niż tradycyjnego jednokadłubowca. Zmniejsza to zapotrzebowanie na energię, a tym samym zwiększa zasięg.

Dwa elektryczne silniki zaburtowe o mocy10 kW każdy i pojemności akumulatora do 30 kWh zapewniają wydajny i cichy napęd. TimeSquare 20 ma osiągać podobną prędkość maksymalną i zasięg jak Frauscher 740 Mirage Air – przy znacznie mniejszym zużyciu energii.

Dzięki dwóm kadłubom, TimeSquare 20 jest bardzo stabilny i zapewnia nieporównywalne poczucie komfortu na pokładzie w porównaniu z tradycyjnymi łodziami.

Oczywiście, Frauscher nie zrezygnowała z funkcjonalności: lodówka na napoje, ochrona przeciwsłoneczna i wysokiej klasy system nagłośnienia, zapewnią dobre samopoczucie na pokładzie. Zastosowanie włókna węglowego, zapewni nie tylko dobry wygląd, ale również zmniejsza wagę.

Prace nad tą zupełnie nową dla marki Frauscher łodzią, trwały już od dawna. Już za około 3 tygodnie, na własnej skórze sprawdzimy efekt tych prac. Sprawdzimy też, czy obiecywane przez firmę osiągi są faktem.

Wrażeniami z testu podzielimy się krótko po powrocie z Austrii.

 

Autopromocja