To drugi weekend, kiedy postanowiliśmy sprawdzić naszą odporność na mróz i wiatr i dołączyć do miłośników lodowych regat. Na Zalewie Zegrzyńskim odbyły się bojerowe regaty o Puchar Warszawy w klasach DN oraz Ice Opti.

Na miniony weekend zaplanowano rozegranie Międzynarodowych Mistrzostw Polski. Z powodu zbyt niepewnych warunków lodowych i mocno ograniczonego dostępu do bazy hotelowej, organizator regat zdecydował o przełożeniu imprezy na następny weekend.

Nie chcąc tracić doskonałej do ścigania pogody, postanowiono zorganizować zawody niższej rangi, regaty o Puchar Warszawy w klasie DN i Ice Opti. Akwenem zawodów był, jakżeby inaczej, Zalew Zegrzyński. Na zgłoszenie chęci udziału w regatach, zawodnicy mieli 26 godzin. W tak krótkim czasie zgłosiło się aż 59 zawodników. W tym 9, w klasie Ice Opti.

Ze względu na dużą ilość zawodników klasy DN zgłoszonych do regat, Sędzia Główny podjęła decyzję o podziale na dwie grupy: A i B. Do grupy A zostało zakwalifikowanych 20 pierwszych zawodników z Rankingu Stowarzyszenia Flota Polska DN sezon 2019-2020 oraz dwóch zawodników z “dzikimi kartami”. Pozostali zawodnicy rozegrali jeden wyścig eliminacyjny. Pierwszych 7 zakwalifikowało się do grupy A. Wyścig eliminacyjny był jednocześnie pierwszym wyścigiem finałowym grupy B. 

W sobotę, o 11 rano, przy pięknej, słonecznej pogodzie wystartował pierwszy wyścig walki o Puchar Warszawy. Zaplanowano rozegranie 10 biegów, ale ostatecznie udało się rozegrać 7 wyścigów w klasie Ice Opti i po 8 w każdej grupie, w klasie DN.

Wyniki regat o Puchar Warszawy w poszczególnych klasach:

Końcowe wyniki DN grupa A

MiejsceImię i nazwiskoNrKlubPunkty
1Jarek Radzki431KKS Warmia Olsztyn24
2Michał Burczyński114AZS-UWM Olsztyn27
3Wojciech Baranowski104Giżycka Grupa Regatowa28

Końcowe wyniki DN grupa B

MiejsceImię i nazwiskoNrKlubPunkty
1Michał Kowalski410MKŻ Żnin24
2Paweł Macugowski148KŻ Vi-King Człuchów27
3Borys Michniewicz211UKŻ Viking Toruń28


Końcowe wyniki Ice Optimist 

MiejsceImię i nazwiskoNrKlubPunkty
1Michał „Kornik” Skawiński339YKP Warszawa24
2Mikołaj Wojciechowski22KKS Warmia Olsztyn27
3Stanisław Ługowski45YKP Warszawa28

Zima nie odpuszcza, a wprost przeciwnie, temperatury spadają jeszcze niżej! Nie można tracić okazji na organizację kolejnych zawodów. Na przyszły weekend zaplanowane są Międzynarodowe Mistrzostwa Polski. Według ostatnich informacji, mają również odbyć się na Zalewie Zegrzyńskim, ale w tej dyscyplinie i przy wszystkich obowiązujących ograniczeniach, nie jest łatwo zaplanować międzynarodową imprezę.

Poza wyścigami klasy DN, planowane są także Mistrzostwa Polski dużych, dwuosobowych bojerów klasy Monotyp XV.

Trzymamy kciuki za pogodę, organizatorów i oczywiście zawodników. 

Do zobaczenia na lodzie!

Tekst i zdjęcia Arek Rejs

 

Autopromocja