Firma Raymarine zaprezentowała YachtSense® Ecosystem, pokładowe i zdalne rozwiązanie do monitorowania, które zapewnia użytkownikom łodzi łatwą kontrolę nad innymi urządzeniami Raymarine i systemami łodzi za pomocą urządzenia przenośnego. Punktem wyjścia do YachtSense Ecosystem jest nowa aplikacja Raymarine – cyfrowy towarzysz właścicieli urządzeń Raymarine zapewniający prostą integrację funkcjonalności na pokładzie i poza łodzią.

Włączenie YachtSense Ecosystem możliwe jest dzięki nowemu mobilnemu routerowi morskiemu YachtSense Link. YachtSense Link to innowacyjne urządzenie, którego celem jest zapewnienie żeglarzom łączności za pośrednictwem łączy szerokopasmowych 4G/LTE i lokalnych sieci Wi-Fi oraz bezproblemowej integracji z urządzeniami Raymarine. Dzięki aplikacji Raymarine i routerowi YachtSense Link właściciele łodzi mogą zdalnie monitorować krytyczne systemy pokładowe, sterować urządzeniami elektrycznymi, a także skorzystać z możliwości synchronizacji z systemami nawigacyjnymi Raymarine podczas podróży.

Nowa aplikacja mobilna Raymarine

Przeznaczona dla właścicieli urządzeń Raymarine aplikacja na urządzenia z systemem iOS i Android stanowi kluczowy element integracji z YachtSense Ecosystem i wyświetlaczami Axiom®. Ułatwia ona użytkownikom łodzi instalację nowych urządzeń, konfigurowanie i modyfikowanie profilu statku oraz tworzenie kopii zapasowych i przesyłanie punktów nawigacyjnych oraz innych danych. Pozwala również żeglarzom monitorować przyrządy i czujniki NMEA2000, otrzymywać powiadomienia i przeglądać dane telemetryczne silnika na telefonie czy tablecie. Aplikacja mobilna Raymarine sprawia, że urządzenie przenośne przekształca się we w pełni funkcjonalne zdalne stanowisko Axiom umożliwiające użytkownikom strumieniowe przesyłanie danych i sterowanie ploterami map z dowolnego miejsca na pokładzie.

Aplikacja mobilna Raymarine oferuje subskrypcję Raymarine Premium umożliwiającą właścicielom monitorowanie łodzi z domu i skonfigurowanie funkcji GeoFence w wysokiej rozdzielczości. Raymarine Premium GeoFence zapewnia żeglarzom spokój ducha, pozwalając im na zdalne monitorowanie lokalizacji łodzi i otrzymywanie powiadomień, gdy znajdzie się ona poza zdefiniowanym okręgiem GeoFence.

Router morski YachtSense Link

YachtSense Link jest wielofunkcyjnym mobilnym routerem morskim wyposażonym w porty Ethernet Raynet, szerokopasmową łączność mobilną, wbudowaną sieć Wi-Fi i niskonapięciowe kanały Digital Switching / monitoringu. YachtSense Link umożliwia użytkownikom łodzi połączenie wskaźników Raymarine Axiom, urządzeń mobilnych i innych urządzeń bezprzewodowych, takich jak inteligentne telewizory, z lokalną siecią Wi-Fi przystani, a także stworzenie jednolitej pokładowej sieci Wi-Fi. Router oferuje nieprzerwaną łączność w technologii 4G (LTE). YachtSense Link obsługuje dwie karty SIM i podczas podróży międzynarodowych umożliwia bezproblemowe połączenie z dwiema sieciami komórkowymi. Ponadto router współpracuje z aplikacją mobilną Raymarine, dając kapitanom pełny dostęp do ich sieci pokładowej i urządzeń Raymarine za pomocą dowolnego urządzenia przenośnego.

Cyfrowy system sterowania YachtSense

YachtSense Ecosystem wnosi zaawansowane funkcje łączności inteligentnego domu do wielokrotnie nagradzanego cyfrowego systemu sterowania YachtSense. Dzięki routerowi YachtSense Link i cyfrowemu systemowi sterowania YachtSense Digital Control żeglarze mogą zdalnie monitorować wiele urządzeń elektrycznych i sterować nimi. Włączanie pomp zęzowych, sterowanie oświetleniem, monitorowanie zbiorników i poziomu paliwa – wszystko to jest możliwe dzięki aplikacji mobilnej Raymarine i YachtSense Ecosystem.

— YachtSense Ecosystem oferuje każdemu żeglarzowi rozwiązanie kwestii łączności – mówi Gregoire Outters, wiceprezes i dyrektor generalny Raymarine. – Właściciele wskaźników Axiom mogą korzystać z nowej aplikacji Raymarine, a router YachtSense Link umożliwi im bezpieczne zdalne monitorowanie łodzi. A dla naszych partnerów OEM zajmujących się budowaniem łodzi YachtSense Ecosystem stanowi kompleksowe i niestandardowe cyfrowe rozwiązanie sterowania, które pozwala zaoferować nowym właścicielom łodzi bezproblemowe monitorowanie i kontrolowanie urządzeń z pokładu i spoza łodzi.

Aplikację mobilną Raymarine można bezpłatnie pobrać ze sklepów iOS i Google Play. Nowy mobilny router morski YachtSense Link jest już dostępny w cenie od 1295,00 EUR. Użytkownikom routera YachtSense Link oferujemy bezpłatną sześciomiesięczną próbną subskrypcję zdalnego monitorowania Raymarine Premium. Po okresie próbnym subskrypcje Raymarine Premium kosztują 18 EUR miesięcznie, 95 EUR na pół roku lub 175 EUR za rok.Dowiedz się więcej o YachtSense Ecosystem, odwiedzając stronę www.raymarine.com/yachtsense .

Informacje o Raymarine

Raymarine, spółka należąca do firmy Teledyne FLIR, produkuje wysoce zaawansowaną elektronikę morską przeznaczoną do łodzi rekreacyjnych i lekkich statków komercyjnych. Dzięki ponad 80-letniemu doświadczeniu w dziedzinie technologii Raymarine słynie dziś z łatwych w użyciu, solidnych i niezawodnych produktów. Nieustannie wprowadzamy innowacje, aby oferować najlepsze w swojej klasie czujniki i inteligentne systemy nawigacyjne – aby czas spędzany na łodzi był bezpieczniejszy i przyjemniejszy. Nasz asortyment morskich urządzeń elektronicznych jest dostępny za pośrednictwem globalnej sieci dealerów i dystrybutorów. Więcej informacji można znaleźć na stroniewww.raymarine.com.

O firmie Teledyne

Teledyne jest wiodącym dostawcą zaawansowanych przyrządów, produktów i oprogramowania do obrazowania cyfrowego, elektroniki lotniczej i obronnej oraz systemów inżynieryjnych. Firma Teledyne działa głównie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii oraz w Europie Zachodniej i Północnej. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.teledyne.com.

 Materiał prasowy Raymarine/Saltwater Stone.

 

Autopromocja