Jesteśmy świadkami rewolucji paliwowej w przemyśle nautycznym. Coraz więcej firm z branży jachtowej angażuje siły i środki w zrównoważony rozwój. Meros wraz z Sunseeker International i Rolls Royce, od pewnego czasu są niezwykle aktywni w pozyskiwaniu alternatywnych i przyjaznych dla środowiska rodzajów napędu. Od teraz, Meros Yachtsharing wprowadza paliwa neutralne pod względem emisji CO2 do zasilania swojego nowego jachtu Meros Signature 95.

Meros otrzymał właśnie homologację dla swojego nowego jachtu 95 na stosowanie paliw syntetycznych zgodnie z normą EN 15940. Wprowadzenie nowego standardu paliwowego toruje drogę do stosowania paliw o niskiej emisji CO2 lub neutralnych pod względem emisji CO2.

Strefa wolna od CO2 na morzu – historyczna chwila

12 maja 2023 roku przejdzie do historii! Tego dnia syntetyczne paliwo z firmy Repsol, zostało po raz pierwszy dostarczone do jednego z najsłynniejszych portów Majorki, Puerto Portals, oraz pierwszego znanego Sunseeker tej wielkości i klasy, napędzanego paliwem syntetycznym – Meros Signature 95.

Wydarzenie to stanowi doniosłą okazję do świętowania dla Meros Yachtsharing i wszystkich zaangażowanych w projekt osób.

Strefa wolna od CO2 na morzu – Meros, Sunseeker i Rolls Royce

Sunseeker Meros Signature 95 jest wyposażony w najnowszą wersję silników Rolls Royce, serii mtu 2000 do jachtów – V-12 2000 M96X , które są odpowiednie do zasilania paliwami syntetycznymi o niskiej emisji CO2 lub neutralnych pod względem emisji CO2, takich jak HVO (hydrorafinowany olej roślinny), zgodnych z normą ISO EN 15940.

Meros nie tylko opracował rewolucyjny program udostępniania jachtów Sunseeker (Meros Yachtsharing), ale także nadał konsekwentny priorytet dążeniu firmy do bardziej zrównoważonego rozwoju. Od 2019 roku bada napęd hybrydowy, który w przypadku zaostrzenia ograniczeń dotyczących emisji CO2 zapewni jego jachtom wejście do ekologicznych marin i stref zerowej emisji w przyszłości.

Strefa wolna od CO2 na morzu – pierwsze próby na wodzie

Meros rozpoczyna pierwsze próby nawodne podczas swojego dziewiczego rejsu na e-paliwo na Grand Prix Monako jeszcze w tym miesiącu.

Wybór Monako na miejsce dziewiczego rejsu nie jest przypadkowy. Księstwo jest znane na całym świecie ze swojego luksusowego i efektownego wizerunku, ale także z nieustannego dążenia do zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Wybierając Monako, możemy pokazać, że również w sektorze nautycznym możliwe jest świadome podejście do ochrony środowiska.

Podróż jest więc także apelem do innych celebrytów i luksusowych podróżników, aby uświadomili sobie swoją odpowiedzialność wobec środowiska i rozważyli zrównoważone alternatywy.

Dlatego też Meros pragnie wesprzeć znane merytoryczne inicjatywy z branży jachtowej, prowadzone przez Yacht Club de Monaco i Monaco Capital of Advanced Yachting.

Strefa wolna od CO2 na morzu – dalsze inicjatywy Meros w zakresie zrównoważonych paliw

Meros pracuje nad rozwiązaniami umożliwiającymi także oddzielne magazynowanie paliw syntetycznych i kopalnych, aby umożliwić wybór paliwa w zależności od strefy. Oceni jednoczesne działanie Simufuel® w ramach prób nawodnych, które mają być przygotowane do wstępnej ich dostępności i dostaw.

Niezależnie od tego, Meros jest w trakcie realizacji kolejnego pomysłu na redukcję emisji CO2. Dzięki programowi NETYACHTS® współwłaściciele będą mieli w przyszłości możliwość wykorzystania swoich tygodni użytkowania na innych jachtach Sunseeker we flocie Meros wokół Morza Śródziemnego. Daje im to możliwość eksploracji odległych obszarów morskich bez konieczności korzystania z paliwochłonnych i emitujących CO2 transferów jachtem.

Ta koncepcja może w przyszłości zmniejszyć emisję CO2 o tysiące ton!

Założyciel i dyrektor zarządzający Meros, Martin Huber, wyjaśnia: „Opieramy się na partnerach, którzy sami są bardzo innowacyjni i którzy aktywnie pracują nad kwestiami zrównoważonego rozwoju, aby wnieść swój wkład w osiągnięcie wyznaczonych przez nas celów klimatycznych. To był dla nas kluczowy punkt, dla którego wybraliśmy jachty Sunseeker i silniki mtu od Rolls-Royce w planach rozbudowy naszej floty w Meros”

O firmie Meros:

Meros Yachtsharing to międzynarodowa firma z siedzibą na Malcie, w Hiszpanii (Baleary), Niemczech, a wkrótce w Wielkiej Brytanii. Została założona w 2019 roku przez przedsiębiorcę Martina Hubera w celu zapewnienia rynkowi prawdziwej alternatywy dla wyłącznej własności jachtów z jak najmniejszą liczbą kompromisów, ale przy zachowaniu najwyższych standardów. Wraz z Sunseeker London Group, organizacją sprzedaży odpowiedzialną za Europę oraz ekspertami branżowymi, koncepcja ta została wcielona w życie.

Meros jest obecnie jedyną firmą w Europie, która oferuje współwłasność nowych superjachtów Sunseeker zarządzanych przez doświadczone załogi. Kilku współwłaścicieli zwykle dzieli superjacht pod względem czasu i pieniędzy.

Materiał prasowy Meros.

 

Autopromocja