Najciekawsze konstrukcje 2020 r.

W październiku 2019 roku jubileusz 50-lecia powstania stoczni obchodził amerykański Regal. Na uroczystą imprezę połączoną z prezentacją nowych modeli zaproszono dziennikarzy z całego świata tradycyjnie do Key Largo, wspaniałego miejsca na Florydzie dla wszystkich wodniaków.

Stocznia Regal, mająca swoją siedzibę w Orlando to jedna z najbardziej lubianych i rozpoznawalnych marek motorowodnych za oceanem. Dodajmy, że jest to firma rodzinna, której działalność oparta jest na prawdziwie purytańskich zasadach prowadzenia biznesu.

Ich motto brzmi: „Z Bożą pomocą i przywiązaniu do uczciwości, będziemy rozwijać zespół wyjątkowych ludzi i relacji, aby zapewnić wyjątkową satysfakcję klienta”. Rodzinne przedsiębiorstwo państwa Kucków chlubi się tym, że nie ma żadnych długów i zobowiązań wobec instytucji finansowych. Również pracownicy chwalą sobie pracę w tej stoczni, średnia długość pracy w tym zakładzie mocno przekracza 20 lat!

Prasowe testy, zorganizowane przez stocznie jak zawsze perfekcyjnie, pozwoliły nam zapoznać się z bliska z większością produkowanych modeli, ale największym zainteresowaniem cieszył się najnowszy model przewidziany do wejścia na rynek w 2020 r. Regal przygotował prawdziwe „cacko”, model 38 SAV (Sport Activ Vessel).

Nowa kategoria jachtów

Jest to typ luksusowej motorówki do miłego spędzania czasu na wodzie w gronie rodzinnym lub z przyjaciółmi. Doskonale sprawdzi się w wyprawach na prawdziwe morskie polowanie: „deep sea fishing”. Co ciekawe, ale zgodnie z aktualnie panującymi trendami na tym rynku, jest on oferowany jedynie z zaburtowymi silnikami przyczepnymi. Podstawiony do testów wyposażony był w trzy przyczepne Yamahy po 300 KM każda.

Testy na wodzie

Pływanie nowym Regalem było fantastycznym przeżyciem, nawet w trudnych warunkach morskich. Na szczególne uznanie biorących udział w testach kolegów dziennikarzy zasłużyła doskonała funkcjonalność zabudowy jachtu, a także wyjątkowa dbałość konstruktorów o bezpieczeństwo załogi. Na jachcie nie ma praktycznie żadnych ostrych kantów, wysokie burty pozwalają na bezpieczne pływanie z małymi dziećmi, a umieszczenie różnych niezbędnych uchwytów zostało rozplanowane wręcz perfekcyjnie. Na jachcie możemy wygodnie spędzić wiele dni morskiej wędrówki. Są na nim dwie kajuty z mała mesą , kambuzem i oczywiście z dużą toaletą z WC i prysznicem. Ale życie na takim jachcie raczej toczy się na pokładzie. Do dyspozycji mamy szeroki kokpit dziobowy, w którym pływanie podczas słonecznej pogody jest fantastyczne. Mamy też duży kokpit rufowy z dużym kambuzem wyposażonym w lodówkę grilla, zlew i kuchenkę. Wreszcie co bardzo istotne przy morskim wędkowaniu, jacht jest bogato wyposażony we wszelkie niezbędne akcesoria dla wędkarzy. Jednym słowem udany bardzo udany model na srebrny jubileusz.

Więcej: www.regalboats.com

Tekst Stanisław Iwiński, zdjęcia materiały firmowe

Regal SAV 38

Dane techniczne:

długość całkowita    11,80 m
szerokość całkowita3,60 m
masa8165 kg
maks. moc silników zaburtowych3 x 300 KM/ 3 x 223 kW
zbiornik paliwa1325 l
zbiornik wody250 l
kategoria CEB
cena netto (z silnikami 3 x 300 KM)od ok. 656 490 tys. USD (plus VAT)