Są ludzie, którzy kochają wyczynową jazdę na skuterze. To właśnie tej drugiej grupie miłośników firma BRP (TSX: DOO, NASDAQ: DOOO) dedykuje swój nowy model wysokiej klasy skutera Sea-Doo RXP-X 300. Zaprojektowany tak, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia z pływania po wodzie, model 2021 to gwarancja najlepszego w swojej klasie przyspieszenia. Nowy RXP-X 300 to także nowy kadłub, dzięki któremu prowadzenie jest jeszcze bardziej precyzyjne.

Pierwszym znaczącym ulepszeniem Sea-Doo RXP-X 300 2021 względem poprzedniego modelu jest jego mniejsza o 30 kg masa, a nowy kadłub T3-R z całkowicie zmodernizowaną konstrukcją typu Deep-V zapewnia większą stabilność przy dużych prędkościach, co z pewnością docenią wszyscy miłośnicy skuterów wodnych – zarówno ci, co na wodę wypływają jedynie od święta, jak i profesjonalni zawodnicy sportowi. Wszystko to finalnie przekłada się na niesamowite osiągi i pewniejszą jazdę, czy to podczas szalonych przejażdżek po morzu, czy przy mijaniu boi na prawdziwym torze wyścigowym.

Lepsze możliwości skutera zawdzięczamy również nowej konfiguracji siedzisk, która pomoże użytkownikowi poczuć większą jedność z obsługiwanym pojazdem, a co za tym idzie – wzmożoną kontrolę nad wykonywanymi manewrami. Wszystkie te cechy wraz ze zwiększoną pojemnością schowka, systemem szybkiego montażu akcesoriów LinQ i opcjonalnym 100-watowym systemem audio Bluetooth sprawiają, że wrażenia z pokładu skutera staną się prawdziwym przeżyciem.

– “Sea-Doo RXP-X 300 2021 to najlepsza tego typu maszyna” – powiedział Anthony Radetic, zawodnik oraz ambasador Sea-Doo. – “Wygląd, reakcja przepustnicy, cięcie wody… to wszystko sprawia, że jazda tym skuterem jest niesamowita. Nie mogę się doczekać, żeby stąd uciec i wsiąść na to cacko!

Ale to nie koniec obsesji BRP na punkcie dostarczania jedynego w swoim rodzaju doświadczenia z jazdy. Nowością w wybranych modelach 2021 jest również użycie nowatorskiego, inteligentnego systemu udrażniania napędu (iDF), który za pomocą jednego przycisku pozwala na błyskawiczne i skuteczne usunięcie zanieczyszczeń z napędu. Od teraz miłośnicy wycieczek i przygód mogą odkrywać nieznane tereny bez dodatkowych zmartwień. System iDF dostępny jest w czterech modelach Sea-Doo 2021 oraz standardowo we wszystkich modelach FISH PRO i GTX Limited.

“Zanieczyszczenia w postaci wodorostów i innych roślin stanowią duże wyzwanie dla miłośników skuterów wodnych, niezależnie od tego, czy płyną sobie spokojnie przez jezioro, czy – tak jak ja to lubię robić – suną wzdłuż bujnej, przybrzeżnej roślinności morskiej” – powiedział Bri Andrassy, ambasador Sea-Doo Fish Pro. – “Zespoły projektowe i inżynieryjne z BRP wyszły na przeciw oczekiwaniom ludzi z podobnymi problemami. Najnowsza technologia iDF to będzie prawdziwy przełom. Jazda w końcu stanie się dużo prostsza i mniej stresująca.

To właśnie takie postępy technologiczne wyróżniają Sea-Doo spośród konkurencji. W tym przypadku chodziło o zmniejszenie stresu podczas jazdy. W innych zaś chodzi o zwiększenie wydajności maszyny lub zapewnienie jej użytkownikom jedynych w swoim rodzaju wrażeń. Wyposażając swoje luksusowe skutery z serii Sea-Doo GTX w szerokokątne, kolorowe wyświetlacze LCD o przekątnej 7,8 cala, Sea-Doo znowu podnosi poprzeczkę. To pierwszy na rynku wyświetlacz z funkcją Bluetooth obsługujący szereg aplikacji zapewniających pełną kontrolę nad muzyką, nawigacją i prognozą pogody – a wszystko całkowicie bezdotykowo, bez konieczności odrywania rąk od kierownicy.

Więcej informacji na temat serii skuterów Sea-Doo 2021 oraz produktów uzupełniających na stronie www.brp-world.com. IG: @seadoo FB: @seadoo.

Przedstawicielem w Polsce jest firma Taurus Sea Power.

Materiał sponsorowany. Valcourt, Quebec, Kanada, 10 września 2020 r.

Tekst i zdjęcia materiały prasowe Bombardier Recreational Products Inc.