Takimi informacjami, to aż przyjemnie się dzielić. Zwłaszcza w tych trudnych dla wszelkich masowych imprez, czasach. Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – POLBOAT, organizator targów POLBOAT Yachting Festival w Gdyni, oficjalnie potwierdziła termin wystawy. Tegoroczna, druga edycja odbędzie się w terminie 15 – 18 lipca 2021. Podobnie jak w roku ubiegłym, odbędzie się w porcie jachtowym Marina Yacht Park w Gdyni.

Wkrótce pojawi się więcej szczegółów, dotyczących wystawy. Wszelkie informacje znajdziecie pod tym linkiem lub na naszej stronie Yachtsmen.eu

W sezonie 2020 targi Polboat Yachting Festival były jedyną jachtową imprezą wystawienniczą, jaką udało się zorganizować w Polsce i jedną z nielicznych, zorganizowanych z sukcesem na świecie.

POLBOAT Yachting Festival 2020 – I edycja Gdynia

W pierwszej edycji targów można było podziwiać łącznie 42 jednostki, od luksusowych katamaranów i jachtów motorowych, po małe żaglówki, motorówki i skutery wodne. Pośród największych jednostek, oprócz Sunreef 80 Double Happiness, można było zobaczyć jeszcze 60-stopowy katamaran Sunreef z napędem elektrycznym, a także 58-stopowy dwukadłubowiec St. Maria ze szczecińskiej stoczni Wave Catamarans.

Po trzy jednostki wystawiły firmy: Galeon (w tym drugi co do wielkości jacht wystawy – Galeon 680 FLY), Delphia (w tym flagową jednostkę BluEscape 1200 FLY), Parker Poland (w tym najnowszy Parker 920 Explorer) i Viko Yachts. Można też było obejrzeć z bliska m.in.: Northmana 1200 w wersji z flybridge, Mongird 25 z włókna węglowego, Musica.71 z firmy Markos, houseboat’y La Mare, Marim 808 z Mazurii, RIB’y z Techno Marine, skutery wodne Sea Doo prezentowane przez Taurus Sea Power oraz jachty żaglowe 2020 produkowane przez gdyńską firmę Pro-Air. Firma ta dodatkowo zorganizowała spotkanie z wybitnym żeglarzem Szymonem Kuczyńskim. Ponadto na wystawie obecne były prestiżowe zagraniczne marki: Hanse, Saxdor, Bayliner, Flipper, Dufour, Bavaria, Grand Soleil, Invictus i Jeanneau, w stoiskach ich polskich dealerów

W cieniu pandemii i restrykcji

Ze względu na Covid-19 wydarzenie miało charakter głównie wystawy jednostek pływających, lecz na nabrzeżu znalazło się także miejsce dla kilkunastu namiotów wystawców, gdzie można było zapoznać się z ich najnowszymi ofertami i odbyć spotkania biznesowe. Segment ten reprezentowali: Airmech, Dirigo Coating (Imron Marine) oraz Marine Works.

Impreza nie była biletowana, ale możliwość wejścia na keje oraz ilość osób jednocześnie na nich znajdujących się była ograniczona. Wstęp na jachty miały przede wszystkim osoby wcześniej zapisane na spotkania, a także goście zaproszeni przez wystawców oraz Partnerów wydarzenia. Mimo wielu ograniczeń spowodowanych pandemią, Polboat Yachting Festival w 2020 roku odwiedziło ponad 1000 gości. Również z zagranicy!

Trzymajmy kciuki za powodzenie drugiej edycji wystawy POLBOAT Yachting Festival i zapraszamy do uczestnictwa w targach.

Tekst Arek Rejs, zdjęcia materiały prasowe POLBOAT/Seweryn Czarnocki

 

Autopromocja