Dwa lata pandemii covidowej całkowicie rozbiły regularne spotkania dziennikarzy branżowych z największymi graczami na rynku nautycznym. Teraz pora nadrobić stracony czas. Największy europejski producent jachtowy, Grupa Beneteau, już po raz drugi w tym roku zorganizowała pokazy dla dziennikarzy w swoim centrum testowym w Port Ginesta nieopodal Barcelony. 

Nowością październikowego spotkania była zmieniona formuła i udział innych marek jachtowych wchodzących w skład Grupy Beneteau.

Już nie tylko jachty i łodzie oznaczone logiem stylizowanego „konika morskiego” można było poznawać bliżej w premierowych testach na wodzie. Tym razem doszły także nowości innych „brandów”: Prestige, Wellcraft, Lagoon czy Excess.

Było to prawdziwe święto jachtowe, gdyż praktycznie prawie wszystkie podstawione jednostki po raz pierwszy były udostępnione do prób nawodnych.

Beneteau Press Sea Trials Ginesta October 2022 – nowości pod żaglami

Dwa katamarany: Lagoon 51 I Excess 14 (pełny testy już wkrótce opublikujemy) oraz dwa klasyczne jachty jednokadłubowe: Beneteau Oceanis Yacht 60 oraz Beneteau First 44, stanowiły prawdziwą ozdobę i budziły największe zainteresowanie journalistów branżowych. Każda z tych nowości zasługuje na oddzielny opis i prezentację. Oczywiście nie omieszkamy tego zrobić i sukcesywnie publikować będziemy obszerniejsze wrażenia z jazd testowych. 

Bądźcie z nami i sprawdzajcie nasze strony i zapowiedzi w portalach społecznościowych!

Beneteau Press Sea Trials Ginesta October 2022 – nowości z napędem mechanicznym

Chyba najbardziej ekscytującym i mocno oczekiwaną premierą były testy nowego katamaranu z logiem marki Prestige. Zapowiadana w czerwcu premiera niestety nie odbyła się i dopiero w Port Ginesta mogliśmy poznać jego walory nautyczne. Zrobiły na nas bardzo pozytywne wrażenia.

Poza katamaranem Prestigem M48, mieliśmy możliwość pływania nowymi modelami… Made in Poland, czyli ostródzką produkcją: dwóch Fly’erów 8 w wersji SPACEDeck i SUNDeck, oraz kolejnym Antaresem 7. Z pewnością będzie o nich głośno w nadchodzącym sezonie. 

Beneteau Press Sea Trials Port Ginesta 2022 – kandydaci do nagród

Na testach w Port Ginesta były jeszcze dwa inne modele jachtów motorowych. Oba kandydują do najważniejszych, prestiżowych nagród branżowych Best of Boats Award 2022.

Beneteau Swift Trawler 48 w kategorii Best for Travel oraz Wellcraft 355 (test pod tym linkiem na tronach naszego portalu) w kategorii Best for Fun.

Tekst Stanisław Iwiński. Zdjęcia materiały prasowe Beneteau i Stanisław Iwiński

 

Autopromocja