Trzy dni przepełnione sportową rywalizacją na Cyplu Rewskim za nami. Na plaży, gdzie łączą się wody Zatoki Puckiej i Zatoki Gdańskiej rozegrano pierwsze w tym roku zawody w randze Pucharu Polski oraz Mistrzostw Polski w kitesurfingu i wingfoilu. 100 zł z wpisowego każdego zawodnika jest przeznaczane na ochronę Bałtyku i Fundację MARE.

Cypel Rewski przywitał zawodników oraz fanów kitesurfingu słońcem i stabilnym wiatrem. Dzięki temu rozegrano wszystkie zaplanowane konkurencje: Freestyle, Formula Kite, A’s, a także po raz drugi w historii – dyscyplinę Wingfoil. W rywalizacji – Mistrzostwach Polski we Freestylu, w kategorii Open Mężczyzn po raz 6. Mistrzostwo Polski zdobył Marek Rowiński, zaś wśród kobiet po tytuł Mistrzyni Polski po raz pierwszy sięgnęła Alina Ungeheuer. Najlepszym zawodnikiem do lat 18-tu okazał się Jakub Kapturski.

Lekki wiatr wiejący z północnego zachodu pozwolił również na rozegranie aż 18 wyścigów w Formule Kite. Najszybsi w Rewie byli Izabela Satrjan oraz Jan Marciniak. W konkurencji A’s wśród młodzieży do lat 17-tu Mistrzem Polski został Jan Koszowski, natomiast Mistrzem Polski A’s do lat 15-tu został Jakub Balewicz. Wyścigi na wingfoilu wygrał Bartosz Kulczyński oraz Paulina Ziółkowska. Po raz pierwszy w Polsce odbyła się również rywalizacja w Wingfoil Freestyle. W tej konkurencji najlepiej zaprezentował się wspomniany wcześniej Bartosz Kulczyński.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów, czuwał Polski Związek Kiteboardingu oraz Polskie Stowarzyszenie Wing, które już stworzyło ramy szkolenia i certyfikuje instruktorów.

– Pierwsze zawody w tym sezonie były bardzo udane, Rewa przywitała nas trzema dniami pełnymi wiatru. Cieszy fakt, że kitesurfing,  staje się sportem międzypokoleniowym – najmłodszy zawodnik miał nieco ponad 10 lat, a najstarszy ponad 40 – powiedział Maciej Lewandowski, sędzia główny kategorii Freestyle.  

Zawody, które są rozgrywane nieprzerwanie od 17 lat, w tym roku odbywają się pod banderą Land Rover, czyli marki samochodów luksusowych i kultowych modeli terenowych. W przerwie miedzy zawodami można było zapoznać się z najnowszymi modelami i sprawdzić je podczas jazd testowych,  a także przetestować sprzęt sportowy takich marek jak North Kiteboarding, Mystic 
i Starboard, Duotone, ION i Fanatic, F-One i Manera oraz RRD
. Dystrybutorzy tych marek w Polsce przeznaczyli dla zwycięzców w tym roku nagrody o łącznej wartości 150 000 zł. 

Kitesurferzy na rzecz Bałtyku 

W tym roku organizatorzy przekazują 100zł od wpisowego każdego zawodnika. Zebrana kwota będzie przeznaczona na działania satutowe Fundacji MARE i ochronę Morza Bałtyckiego. W tej edycji powstał nowy portal bezpiecznybaltyk.com gdzie można znaleźć najważniejsze informacje na temat ochrony tego akwenu, a także poradnik dotyczący bezpieczeństwa nad wodą. Najmłodsi znajdą tam przystępne infografiki, zaś nauczyciele – scenariusze lekcji o Bałtyku. Organizatorom zależy na poprawie bezpieczeństwa na wodzie, dlatego w nadchodzących tygodniach zostanie przeprowadzona 
w szkółkach kitesurfingowych na całym półwyspie seria szkoleń z podstawowych zasad reanimacji 
i ratownictwa dla dzieci i dorosłych.

Kolejne zawody odbędą się:

 • 22-24 lipca, Jastarnia: Puchar Polski w Kitesurfingu i Wingfoilu oraz Mistrzostwa Polski 
  w Wingfoilu. Biuro zawodów na plaży w strefie zawodów.
 • 11-14 sierpnia, Puck: Puchar Polski w Kitesurfingu i Wingfoilu oraz Mistrzostwa Polski 
  w Formule Kite i Wingfoilu. Biuro zawodów na terenie MOKSiR Puck w porcie jachtowym.

W rywalizacji może wziąć udział każdy sportowiec. Wystarczy w pierwszym dniu zawodów zgłosić się między 8:00 a 9:30 do biura zawodów i zarejestrować. 

Więcej na: www.landroverkitecom.pl oraz na kanałach social media.

LAND ROVER KITE CUP 

 • ORGANIZATOR: EUREKA EVENT & COMMUNICATION oraz BO SPORT TRAVEL
 • PARTNER TYTULARNY: LAND ROVER POLSKA
 • POZOSTALI PARTNERZY: HYDROSFERA – dystrybutor marek North Kiteboarding, Mystic 
  i Starboard, VENTO CO. – dystrybutor marek Duotone, ION I Fanatic, KITE OFFER – dystrybutor marek F-One i Manera oraz marka RRD. Skrzydeł zawodnikom dodawać będzie RED BULL – producent napoju energetycznego 
 • PARTNERZY CYKLU: PZKite Polski Związek Kiteboardingu, PSKite Polskie Stowarzyszenie Kiteboardingu, PSWing Polskie Stowarzyszenie Wing, PZŻ Polski Związek Żeglarski, Gmina Kosakowo, Miasto Puck, MOKSiR Puck, Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego, Rescue, World Sailing Class Associacion, IKA The International Kiteboarding Association, IWSA the International Wing Sports Association, Formula Kite Olympic Kiteboarding, Fundacja MARE, Fundacja FRANCOR, Fundacja ANDER.

O LAND ROVER

Land Rover to wiodący na świecie producent luksusowych pojazdów z napędem na cztery koła. Swoim klientom oferuje unikatowe połączenie ducha brytyjskości, niezapomnianych wrażeń z jazdy oraz niezrównany dostęp do wiodących, światowych rozwiązań w dziedzinie technologii i zrównoważonego rozwoju. Land Rover to jedyna marka, która łączy w sobie luksus, najwyższy komfort podróżowania oraz niezrównane właściwości terenowe. Samochody Land Rover doskonale sprawdzają się w jeździe po bezdrożach i nieodkrytych szlakach, dając jednocześnie gwarancję bezpieczeństwa i wyjątkowych przeżyć. Land Rover oferuje siedem modeli samochodów, od kultowego i ponadczasowego Defendera, przez wszechstronny SUV Discovery, aż po awangardowy i luksusowy model Range Rover.

Materiał prasowy Land Rover Kite Cup/zdjęcia organizator/Łukasz Nazdraczew

 

Autopromocja