Podczas tegorocznych targów Monaco Yacht Show, Denison Yachting podkreślił swój europejski rozwój i osiągnięcia w ubiegłym roku, a także perspektywy na przyszłość sprzedaży superjachtów, jak również rynku czarterowego w Europie.

Dyrektor Denison na Europę, Jeremy Roche, podzielił się swoimi aktualnymi informacjami na temat rozwoju europejskiego przedstawicielstwa firmy. Związane to było z przeprowadzką do nowego, znacznie większego biura w Monako – zarówno pod względem wielkości przestrzeni, jak i zespołu. Jeremy stwierdził, że nowe biuro „Le Panorama”, do którego zespół przeprowadził się dopiero w sierpniu, jest „trzy razy większe od poprzedniego biura i obecnie zatrudnia dziesięcioosobowy zespół”.

Omówił obroty, powołując się na fakt, że Denison Europe sprzedał w zeszłym roku 13 jachtów za łączną kwotę szacunkową 70 milionów euro. Jeśli chodzi o umowy centralne, skupił się na 21 bieżących notowaniach spółki Denison w Europie o łącznej wartości 90 mln euro na giełdach centralnych. Podkreślił, że dwa z tych jachtów to nowe konstrukcje – Princess Y85 dostarczony w lipcu 2023 r. i 50-metrowy Dynamiq, który ma zostać dostarczony w marcu 2025 r.

Rozszerzyła się również część czarterowa firmy. Charter Management dołączył do rynku europejskiego od stycznia 2023 r. Obecnie Denison posiada osiem jachtów czarterowych w europejskiej flocie, z których największym jest flagowy 51-metrowy Yildizlar ARESTEAS.

Patrząc wstecz na ostatni sezon czarterowy, Jeremy przyznał, że niekoniecznie spełnił on oczekiwania, wspominając o wielu późnych rezerwacjach, ale stwierdził też, że najwyraźniej znalazło to odzwierciedlenie w całej branży. Jego perspektywy na przyszły rok wyglądają lepiej, biorąc pod uwagę liczne rezerwacje i zapytania na rok 2024.

Chociaż Jeremy przyznał, że „zawsze trudno” przewidzieć przyszłość rynku, powiedział: „Obecnie perspektywy wyglądają pozytywnie. Na rynku zdecydowanie nastąpiła korekta w porównaniu z czasem kryzysowym w sezonie 2021/22, ale nadal istnieje duży popyt, liczba zapytań pozostaje wysoka, a zabezpieczanie właściwych instytucji cieszy się większym zainteresowaniem. W przyszłości skupimy się na rozszerzeniu zasięgu, rozważając lokalizacje w Palmie, Londynie, Stambule i Dubaju”.

Sezon wystawowy łodzi w pełni, Denison jest dumny z tego, że jest integralnym graczem w europejskiej branży jachtowej i na całym świecie.

O Denison Yachting:

Denison od dawna jest liderem w branży jachtowej z bogatą historią firmy rodzinnej, sięgającą 1948 roku i początku Broward Marine w Fort Lauderdale. Obecnie firma świadczy kompleksowe usługi żeglarskie na całym świecie, w tym sprzedaż superjachtów, czarter jachtów, rozmieszczanie załóg i nowe konstrukcje. Denison działa w ponad 20 biurach na nabrzeżach marin i dysponuje zespołem ponad 90 licencjonowanych i licencjonowanych brokerów jachtowych. Kilkudziesięcioletnie doświadczenie zapewnia długoterminową perspektywę w branży i pasję do jachtingu.

Materiał prasowy Denison Yachting.