Niemal rok temu, na targach 2022 Discover Boating Miami International Boat Show, Mercury Marine, największa firma w branży napędów do łodzi, zaprezentowała projekt nowego przyczepnego silnika elektrycznego.

Na tegorocznych targach Consumer Electronics Show (CES) 2023 w Las Vegas Mercury Marine zaprezentowała premierowy egzemplarz elektrycznego silnika przyczepnego Mercury Avator™ 7.5e.

Avator 7.5e jest pierwszym z serii elektrycznych produktów zaburtowych, które zostaną wprowadzane na rynek w nadchodzącym sezonie. Mercury ma nadzieję realizować w 2023 r. obietnicę osiągnięcia pozycji lidera w segmencie elektrycznych napędów jachtowych. Amerykańska firma planuje również przedstawić koncepcje swoich zaburtowych silników Avator 20e i 35e, które pojawią się na rynku później w 2023 roku.

“Jesteśmy podekscytowani, że możemy oficjalnie przedstawić światu elektryczny silnik zaburtowy Avator 7.5e” – powiedział Chris Drees, prezes Mercury Marine. “Jako lider innowacji w przemyśle morskim, zarówno w zakresie produktów spalinowych, jak i teraz napędu elektrycznego, mamy zasoby i wiedzę, aby uczynić jachting bardziej dostępnym dla większej liczby osób, jednocześnie, opierając się na naszym zobowiązaniu do zrównoważonego rozwoju. Avator pomaga nam to osiągnąć na nowe i ekscytujące sposoby.”

Zaburtowy Avator 7.5e generuje 750W mocy na wale napędowym i zapewnia podobne osiągi (prędkość i przyspieszenie), jak przyczepny Mercury 3.5 KM FourStroke. Avator oferowany jest z rumplem lub sterowaniem elektronicznym. Jest idealny do napędzania małych łodzi, w tym tenderów, łodzi wędkarskich, pontonów i kajaków.

“Avator 7.5e to znacznie więcej niż tylko silnik zaburtowy”, powiedział Tim Reid, wiceprezes Mercury Marine ds. rozwoju produktu i inżynierii. “Stworzyliśmy w pełni zintegrowany cały system napędowy, od zaawansowanych elementów sterowania, śrub i cyfrowych wskaźników, do zupełnie nowej aplikacji mobilnej. Każdy aspekt został zaprojektowany z taką samą dbałością o jakość, trwałość i niezawodność, jak wszystkie dotychczasowe produkty Mercury. Jesteśmy pewni, że silnik Avator 7.5e dostarczy doskonałych wrażeń wodniakom zainteresowanym zasilaniem małych jednostek napędem elektrycznym.”

MERCURY MARINE AVATOR™ 7.5E – łatwość użytkowania

Elektryczny Avator 7.5e dostarcza czystą, cichą moc z innowacyjnymi funkcjami. Silnik posiada wymienne akumulatory, system szybkiego montażu i intuicyjne sterowanie. Wszystko, co ułatwia konfigurację i obsługę. Kolorowy wyświetlacz informuje o poziomie naładowania baterii i zasięgu, co pozwala pewnie i bezpiecznie podróżować.

MERCURY MARINE AVATOR™ 7.5E – akumulatory i ładowarki

Dzięki wysokowydajnej konstrukcji i zaawansowanemu systemowi akumulatorów litowo-jonowych, przyczepny Avator 7.5e został zaprojektowana tak, aby zoptymalizować zasięg. Akumulator litowo-jonowy o pojemności 1kWh został opracowany we współpracy z ekspertami od akumulatorów z firmy Mastervolt i przeznaczony wyłącznie do pracy na wodzie. Jest to bezpieczne, niezawodne źródło zasilania 48V, które zostało wszechstronnie przetestowane, także podczas upadków i posiada klasę odporności na wodę IP67.

Inteligentne ładowarki stale monitorują napięcie i natężenie prądu, aby zapewnić bezpieczne, efektywne ładowanie i mogą wyłączyć się w celu ochrony akumulatora, jeśli wystąpi problem. Inteligentny wyświetlacz cyfrowy stale śledzi aktualny stan zasilania i szacowany czas pracy.

MERCURY MARINE AVATOR™ 7.5E – silnik i wydajność

Pierwsza w branży technologia silnika o strumieniu poprzecznym (TFM) zapewnia niezawodną moc. Silnik generuje wysoki moment obrotowy przy niewielkim wysiłku, maksymalizując żywotność baterii i zasięg, przyczyniając się do lepszego przyspieszenia i ogólnej wydajności, niż podobne produkty konkurencji.

MERCURY MARINE AVATOR™ 7.5E – urządzenia połączone

Elektryczna jednostka zaburtowa Avator 7.5e jest pierwszym systemem napędowym firmy Mercury, który jest zgodny z nową aplikacją Mercury Marine, dostępną dla urządzeń iOS® i Android™.

Armatorzy mogą uzyskać dostęp do aplikacji za darmo, aby korzystać z podstawowych funkcji, w tym biblioteki samouczków i możliwości połączenia się z preferowanym dealerem w celu uzyskania wsparcia eksperckiego. Dodanie modułu Mercury SmartCraft® Connect, odblokowuje zaawansowane funkcje aplikacji. Obejmuje to mapę GPS do planowania podróży i wizualizowane szacunki zasięgu. Aplikacja może być również używana do śledzenia prędkości, poziomu naładowania baterii, godzin pracy silnika i powiadomień systemowych. Zapewnia najbardziej kompletny zestaw danych o wydajności, jaki jest dostępny dla elektrycznych silników przyczepnych, dostępnych na rynku.

Europejska premiera nowego Mercury Avator™ 7.5e zaplanowana jest już na zbliżających się wielkimi krokami, targach boot w Dusseldorfie.

Dzień przed targami, o ile warunki atmosferyczne pozwolą, zaplanowano testy tego nowego motoru. O naszych wrażeniach z pływania opowiemy krótko po targach!

 

Autopromocja