Katamaran Leopard 46PC zdobył prestiżową nagrodę Best of Boats Award 2022 w kategorii Best for Travel (Najlepszy do Podróży). Na kolejny sezon stocznia z RPA przygotowała kolejną premierę, tym razem mniejszego jachtu napędzanego mechanicznie, model Leopard 40PC. Jak zapewniają przedstawiciele producenta, w nowej konstrukcji zostaną wykorzystane wszystkie nowoczesne elementy projektowe zastosowane w większych jachtach, czyniąc nowy model równie wygodnym i komfortowym jak jego więksi bracia. 

Sukces modeli Leopard 53PC i Leopard 46PC wzmocnił światową pozycję Leopard Catamarans na rynku motorowych katamaranów wycieczkowych. Pojawienie się w 2023 roku Leoparda 40PC uzupełnia nowoczesną gamę, całkowicie wymyśloną na nowo i specjalnie zaprojektowaną, aby spełnić najwyższe wymagania w zakresie komfortu i zdolności do żeglugi.

Dzięki ostrym liniom i bardzo nowoczesnemu wzornictwu nowy Leopard 40PC jest natychmiast rozpoznawalny jako część nowej generacji katamaranów motorowych Leopard. Podobnie jak jego 46- i 53-stopowi poprzednicy, a także jak w serii modeli żaglowych, boczne przeszklenia biegną wzdłuż krawędzi pokładu. Elegancka nasadka dachowa pięknie integruje największy flybridge, jaki kiedykolwiek widziano na 40-stopowym katamaranie. Chroni również przed promieniami słonecznymi, a przezroczysty dach oferuje widok 360°, aby w pełni cieszyć się nieskończoną liczbą możliwych destynacji. Na pokładzie Leoparda 40PC każda przestrzeń życiowa zapewnia wzbogacone wrażenia z życia na morzu.

Na zewnątrz przestrzenie są liczne i imponujące jak na 40-stopowy jacht: kokpit rufowy, flybridge, pokłady rufowe, miejsca do opalania dostępne przez boczne pokłady lub bezpośrednio z salonu przez przednie drzwi – innowacja Leopard obecna we wszystkich naszych modelach od 2010 roku. Zawsze jest odpowiednie miejsce, czy to na spokojny czas dla siebie, czy na ważne chwile towarzyskie.

Alexander Simonis / Simonis Voogd Design — Naval Architect: „Ten nowy Leopard 40PC był naszym największym wyzwaniem. Jest to mniejsza wersja Leoparda 53PC lub 46PC, która oferuje podobny poziom komfortu i wydajności na 40 stopach. Jednym z głównych powodów, który sprawia to prawdziwe wyzwanie, jest to, że katamarany motorowe stają się coraz bardziej wrażliwe na wagę i trymowanie, gdy stają się mniejsze. Intensywne badania naszymi narzędziami CFD (Computational Fluid Dynamics) umożliwiły nam osiągnięcie wyjątkowej doskonałości w tym rozmiarze”.

Po otwarciu dużego przesuwnego okna widać urok nowego, współczesnego projektu przestrzeni bytowej Leoparda. Kuchnia w kształcie litery „L” na lewej burcie jest w pełni wyposażona i pozwala na prawdziwy rejs dla smakoszy. Na dziobie komfort salonu jest natychmiast widoczny w jakości tapicerki. Po przeciwnej stronie, wewnętrzne stanowisko sterownicze zapewnia maksymalne bezpieczeństwo, z doskonałym peryferyjnym widokiem na morze, pozostając osłoniętym przed żywiołami.

Wszystkie trzy kabiny korzystają z obszernych łóżek wyspowych i widoków na morze w kadłubach. Dwie łazienki znajdujące się w przejściu na lewej burcie i dziobie na prawej burcie oferują przestronne wnętrze z oddzielnym prysznicem. Nic nie zakłóca komfortu pasażerów, ponieważ dwa pomieszczenia techniczne z tyłu są oddzielone, odizolowane i dostępne tylko z zewnątrz. Układy napędowe wyposażone są w dwa silniki o mocy 250, 320 lub 370 KM, wszystkie zgodne z wyjątkową niezawodnością marki. Zapewniają 17 w przy prędkości przelotowej i ponad 20 w przy maksymalnej prędkości oraz dużą autonomię przy niższych prędkościach. Spełniają więc potrzeby najbardziej wymagających cruiserów.

Franck Bauguil – VP Yacht Ownership & Product Development w Leopard Catamarans: „Leopard 40PC to całkowicie nowy model, podobny do modeli 53 i 46. Oferuje zupełnie nową przestrzeń i komfort, szczególnie w kabinach. żegludze – prędkość, zużycie paliwa, stabilność i niezawodność – jest zgodna ze światowym leaderowaniem katamaranów Leopard w tym segmencie”.

Pierwszy pokaz odbył się pod koniec roku w Kapsztadzie w RPA. To idealny moment na światową premierę w lutym 2023 r. na targach w Miami, a następnie europejską prezentację wiosną 2023 r.

Leopard 40PC będzie również oferowany czarterującym i właścicielom w ramach programu zarządzania w The Moorings, gdzie dołączy do floty pod nazwą „Moorings 403PC”.

Materiał prasowy Leopard Catamarans.

 

Autopromocja