Podczas targów BOOT Düsseldorf 2023, firma Raymarine przedstawiła wiele nowości. Najnowsze produkty zapewniają intuicyjną i przyjazną dla użytkownika obsługę, czyniąc żeglugę znacznie łatwiejszą i bezpieczniejszą.

W Düsseldorfie Raymarine zaprezentowała gamę nowych produktów, w tym linię Axiom® 2 Pro, potężną rodzinę wielofunkcyjnych ploterów nawigacyjnych, moduł sonaru RVM1600 CHIRP, obejmujące większy obszar mapy LightHouse, oraz kamerę IP CAM300 z trybem dziennym i nocnym.

Grégoire Outters, dyrektor generalny Raymarine, powiedział: „Wracamy na targi BOOT Düsseldorf z wyjątkową gamą produktów, oferujących kompleksowe rozwiązanie dla współczesnych użytkowników łodzi. Klienci szukają intuicyjnych i łatwych w użyciu pokładowych systemów nawigacyjnych. Jesteśmy przekonani, że nasza nagradzana oferta elektroniki morskiej zostanie bardzo dobrze przyjęta przez odwiedzających targi.”

Nowości od Raymarine – Axiom® 2 Pro

Nowe urządzenie Axiom 2 Pro jest najpotężniejszym ploterem nawigacyjnym z rodziny Axiom opracowanym przez Raymarine, zapewniającym stabilną i intuicyjną nawigację. To nowe urządzenie, typu „wszystko w jednym”, obsługiwane przez najnowszy system operacyjny LightHouse 4, jest połączone z zaawansowaną siecią urządzeń nawigacyjnych Raymarine. Obejmują one radar, autopilota i mapy Lighthouse oraz technologię termowizyjną FLIR. Ulepszony sześciordzeniowy procesor umożliwia szybsze przewijanie map, błyskawiczną reakcję i jednoczesną obsługę wielu aplikacji.

Axiom 2 Pro zastosowano wyjątkową powłokę HydroTough™, której właściwości hydrofobowe zapewniają niezawodne sterowanie ekranem dotykowym w każdych warunkach. Niezależnie od rozmiaru modelu, użytkownicy mogą również korzystać z konfigurowalnych przycisków sterujących, umożliwiających na przykład sterowanie autopilotem, a także z przycisków programowalnych.

Wyświetlacz Axiom 2 Pro S z wbudowaną echosondą High CHIRP został zaprojektowany z myślą o jachtach motorowych i żaglowych.

Przeznaczony dla wędkarzy, model Axiom 2 Pro RVM jest wyposażony w zupełnie nową echosondę wbudowaną RealVision® MAX.

Nowości od Raymarine – RVM1600

RVM1600 to zewnętrzny moduł echosondy, pasujący do rodziny Axiom Raymarine. Urządzenie RVM1600 wykorzystuje technologię echosondy RealVision MAX CHIRP, zapewniając większą przejrzystość i lepsze obrazowanie ryb. Entuzjaści wędkarstwa docenią również możliwości echosondy wielokanałowej. Echosonda DownVision, SideVision, 3D i konwencjonalna echosonda CHIRP, zostały wzbogacone o większy zakres i lepszą rozdzielczość, dzięki nowym przetwornikom echosondy RealVision MAX CHIRP.

Nowości od Raymarine – CAM300

Na targach debiutuje również minikamera IP CAM300 z trybem dzień/noc. Kamera CAM300, wyposażona w matrycę HD, przekształca monitor Axiom w potężny pokładowy system monitoringu. Ta kompaktowa kamera może być połączona z czujnikiem AR200, pozwalając na korzystanie z technologii rozszerzonej rzeczywistości ClearCruise™, która zapewnia użytkownikom imponujące doznania, dzięki możliwości nakładania celów AIS, punktów nawigacyjnych i obiektów mapy bezpośrednio na wysokiej rozdzielczości monitor Axiom.

Nowości od Raymarine – nowe mapy LightHouse

Raymarine wprowadza również do oferty nowe, wzbogacone regionalne mapy LightHouse. Tworzone na podstawie oficjalnych map hydrograficznych, mapy LightHouse oferują maksymalną czytelność, intuicyjną nawigację i wysoką jakość. Dzięki subskrypcji premium użytkownicy, mają dostęp do stale poszerzającej się biblioteki punktów zainteresowania, co umożliwia im szybkie znalezienie m.in. lokalnych przystani, stacji paliw, restauracji, supermarketów. Mapy charakteryzują się lepszą prędkością rysowania i są dostępne na wstępnie załadowanych kartach microSD.

Nowe regiony to Europa Zachodnia, Europa Północna, Morze Śródziemne, Australia i Nowa Zelandia, natomiast mapy Ameryki Północnej zostały zaktualizowane.

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska firmy Raymarine podczas targów BOOT Düsseldorf 2023. Wszystkie wymienione nowości będą prezentowane na żywo przez przedstawicieli firmy.

Przedstawicielem Raymarine w Polsce jest firma Eljacht.

Co bardzo ważne, zaprezentowane nowości będą dostępne w sprzedaży już w czasie targów i krótko po ich zakończeniu. Także w styczniu pierwsi klienci już będą mogli cieszyć się dostarczonym, najnowszym sprzętem Raymarine.

Tekst na podstawie materiałów prasowych Arek Rejs. Zdjęcia: materiały firmowe.

 

Autopromocja