Absolute Yachts, już na początku sezonu nautycznego 2021 wysoko stawia poprzeczkę dla konkurencji. Nowym otwarciem jest opracowanie dwóch modeli z gamy FLY i Coupe o długości 60 stóp, z rozwiązaniami określanymi jako Generation 2022. To nie tylko ewolucja, ale i prawdziwa rewolucja w myśleniu koncepcyjnym przy budowy jachtów.

Pierwsza rewolucja nastąpi wraz z pojawieniem się 60 FLY, zupełnie nowego modelu o nazwie „The Absolute Prisma”. Jacht, który na nowo zdefiniuje asortyment dzięki nowym, przełomowym elementom konstrukcyjnym. Jeszcze nigdy nie widziano takich rozwiązań na łodzi typu Flybridge o tych wymiarach. Są nimi min.: kajuta armatorska na dziobie i taras w kokpicie rufowym, wolne od jakichkolwiek zamocowanych elementów mebli. Dzięki temu na nowym 60 FLY zapewnione jest teraz wszechstronne życie na pokładzie i przestrzeń do zamieszkania.

Absolute 60 FLY – stylizacja kadłuba

Linie zewnętrzne są teraz wzbogacone eleganckimi prześwitami, dzięki przeszklonym balustradom, które zapewniają zapierające dech w piersiach widoki zarówno z fly’a, jak i kokpitu. Ten ostatni, bez stałych elementów, może być po raz pierwszy umeblowany według gustu właściciela.

Absolute 60 FLY – pokład główny

Z kokpitu rufowego dwie wygodnych zejściówki prowadzą na szeroką platformę czy raczej taras położony tuż nad powierzchnią morza. Jego duże wymiary zapewniają wygodne wejście do kabiny załogi przez drzwi ukryte w pawęży.

Na górnym pokładzie w strefie Fly znajduje się drugi salon na świeżym powietrzu, Jego ogromne rozmiary tylko czekają na korzystanie z uroków życia. Kuchnia i jadalnia na świeżym powietrzu, przestrzeń wypoczynkowa, nowoczesna sterówka są obramowane dzięki eleganckim liniom wzorniczym, kontrastom kolorystycznym i wyrafinowanemu wykończeniu.

Nawet część dziobowa została zaprojektowana z myślą o maksymalnej wszechstronności użytkowania dzięki wygodnej sofie ze stołem, miejscem do opalania i możliwością słuchania muzyki. Towarzyskie żeglarstwo i prywatność, wszystko w jednym, dzień i noc.

Absolute 60 FLY – nowoczesność rozwiązań technicznych

Absolute 60 FLY może pochwalić się technologią najnowszej generacji, prezentowaną w nowoczesnych i wyposażonych w ultra akcesoriach deskach rozdzielczych, z przejrzystym oprzyrządowaniem zawsze pod ręką. Zarówno stanowiska sterowe na pokładzie głównym, jak i na flybridge posiadają podwójne fotele pilota, ergonomiczne i nowoczesne. Bardzo szeroka panoramiczna szyba przednia, ze zminimalizowanymi i zaokrąglonymi bocznymi słupkami wspierającymi, gwarantuje niezakłócony widok na cały szlak wodny.

Również na flybridge’u zapewniona jest bezpieczna i skuteczna nawigacja. Dzięki wygodnej sofie i tarasowi słonecznemu umieszczonemu obok sterówki umożliwia skipperowi jazdę w miłym towarzystwie. 

Dostępna jest również opcja z trzecią sterówką na rufie, przeznaczoną do wykorzystywania podczas cumowania. Można ją zintegrować w dedykowanej szafce w kokpicie na prawej burcie, wyposażonej w joystick, sterowanie dziobowym sterem strumieniowym i panel silników.

Absolute 60 FLY – ekologia i wykończenie

Podziwiać należy dbałość o wykończenie zabudowy. Zastosowano rozwiązania z meblami modułowymi, które można dopasować do rzeczywistego zapotrzebowania. 

Proekologiczna postawa stoczni potwierdza się dzięki możliwości zintegrowania paneli słonecznych z twardym dachem, aby zapewnić większy wpływ na ochronę środowiska naturalnego. Właściciel zacumowany na kotwicy może cieszyć się ciszą całkowicie zanurzoną w naturze, wykorzystując energię słoneczną do obsługi podstawowych urządzeń pokładowych, bez ciągłego korzystania z generatorów.

Absolute 60 FLY – publiczna premiera

Spotkanie z prasą międzynarodową planowane jest na czerwiec w Marina di Varazze (Savona, Włochy). Będzie to zapowiedź nowego Absolute 60 FLY i pierwsze testy zarezerwowane dla prasy.

Oficjalna publiczna prezentacja odbędzie się natomiast podczas Cannes Yachting Festival we wrześniu 2021 roku. Absolute Yachts zaprezentuje wtedy również pierwszy model z nowej serii, Absolute 48 Coupé. Możemy już dzisiaj obiecać, że nasza redakcja weźmie w nich udział i przedstawi wyniki na swojej stronie www.yachtsmen.eu.

Dodajmy jeszcze, że model Absolute Navetta 64 zwyciężył w konkursie Best of Boats Award 2020 w kategorii Best for Travel. 

Strona poświęcona nowemu Absolute 60 FLY jest już dostępna online i zawiera wszystkie dostępne szczegóły techniczne: https://60fly.absoluteyachts.com/.

Dane techniczne

Absolute 60 FLY

Długość18,66 m
Szerokość4,94 m
Zbiorniki wody730 l
Zbiorniki paliwa2800 l
Maksymalna liczba załogi16
Kategoria CEB
Opcje silników2 x Volvo Penta D11 IPS950 725 KM (533 kW)

 

Autopromocja