Miami na Florydzie kolejny raz zapisało się w historii sukcesów polskich sportowców. W rozgrywanym w dniach 7 – 13 marca słynnym Bacardi Cup Invitational Regatta, bezapelacyjne zwycięstwo odniósł Mateusz Kusznierewicz. W niecały miesiąc później, Hubert Hurkacz pokonuje w finale prestiżowego turnieju tenisowego Miami Open, włoskiego tenisistę Jannika Sinnera w 2 setach: 7:6 i 6:4.

Obydwie imprezy, choć przeprowadzone w tak odległych od siebie dyscyplinach, mają podobne znaczenie dla biorących w nich udział zawodników.

Bacardi Cup Invitational Regatta 2021 rozgrywany był już po raz 94! Zawody rozgrywane na Florydzie, są jednymi najbardziej znanych i prestiżowych regat żeglarskich w klasie Star. Aż żal się robi, że ta piękna klasa została skreślona z programu Igrzysk Olimpijskich.

Miami Open ma podobne znaczenie dla tenisistów. Nie jest imprezą o tak długim stażu jak Bacardi Cup. Jego historia zaczęła się w 1960 roku, ale obecnie rangą i znaczeniem ustępuje jedynie turniejom tzw.„Wielkiego Szlema”. Należy do serii imprez z najwyższym współczynnikiem rankingowym „1000”.

Hubert Hurkacz jest pierwszym polskim tenisistą, który zwyciężył w tym turnieju.

Hubert Hurkacz / źródło: Wikipedia

 

Autopromocja