Jeśli chodzi o tworzenie nowoczesnych, dobrze zaprojektowanych i wysokiej jakości ubiorów z zachowaniem troski o środowisko naturalne, OCEANR uważa, że nie ma miejsca na kompromis. Od samego początku próbuje dokonać rewolucji we wprowadzaniu polityki zrównoważonego rozwoju także w modzie. Zwłaszcza w projektach odzieży dla obsługi luksusowych kurortów i superjachtów na całym świecie.

OCEANR została założona w 2016 r. przez Toma Cottera, młodego, 26-letniego przedsiębiorcę, zafascynowanego sportami wodnymi, którego obsesją jest troska o środowisko naturalne. Centrala firmy znajduje się w Cork, w Irlandii, natomiast zakład produkcyjny działa na Łotwie.

Oto krótka charakterystyka odzieżowej firmy OCEANR, specjalizującej się w produkcji wysokiej jakości casualowej odzieży dla miłośników jachtingu.

  • Wysoka jakość i eko-przyjazny ubiór
  • Zaprojektowane w Irlandii, wyprodukowane w Europie
  • Zrównoważony proces produkcji i kompensacja śladu węglowego
  • Zaangażowana w inicjatywy nadmorskich społeczności. W tym, ostatnio, w oczyszczanie z odpadów z tworzyw sztucznych, plaż na Kefalonii, w Grecji
  • Globalni partnerzy, między innymi, Necker Island Richarda Bransona

OCEANR współpracuje z globalnymi markami, aby pomóc im osiągnąć ich cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. Firma w naprawdę wyjątkowy, a zarazem prosty sposób, łączy wysokiej klasy jakość i styl swoich produktów z dbałością o środowisko. Przy każdym ich zakupionym produkcie, OCEANR zapewnia usunięcie z oceanów 1 kg odpadów plastykowych przez wykorzystanie ich do produkcji ubrań.

Założyciel, Tom Cotter wyjaśnia: „W naszym procesie produkcyjnym współpracujemy z wieloma organizacjami non-profit. Organizacje te zbierają tworzywa sztuczne i sieci rybackie, które następnie są sortowane, rozdrabniane, likwidowane i ostatecznie przekształcone w pellet. Granulki są następnie topione, zamieniane w przędzę, z której powstaje tkanina. Wtedy wkraczamy my – współpracujemy z firmą Ocean Balance, która ma w swojej kolekcji 18 tkanin, które następnie wykorzystujemy do tworzenia naszego produktu końcowego.”

Dla Cottera i reszty zespołu ważne jest, aby zrównoważony rozwój był wszędzie tam, gdzie jest OCEANR. Jako jeden z przykładów: firma uczestniczy w inicjatywie Plant-for-the-Planet, polegającej na kompensacji emisji dwutlenku węgla przez sadzenie drzew. Celem inicjatywy jest zasadzenia 1000 drzew rocznie. Niedawno OCEANR wzięła też udział w sprzątaniu plaż w celu usunięcia odpadów z tworzyw sztucznych w Kefalonii, w Grecji.

Cotter dodaje: „Jako firma również uwielbiamy naszą współpracę z organizacjami non-profit, dlatego też zawsze udzielamy im 25% zniżki, jeżeli kiedykolwiek będą potrzebowały skorzystać z naszych produktów. OCEANR często angażuje się w społeczne inicjatywy ludności z wybrzeży na całym świecie, takie jak ratowanie żółwi lub edukację dzieci w wieku szkolnym. Przekazujemy produkty, aby im pomóc”.

Wieści o OCEANR rozchodzą się, a firma współpracuje już z takimi prestiżowymi markami jak Necker Island Richarda Bransona, Ritz Carlton i Four Seasons, jak również z licznymi superjachtami, w tym: Legend, Infinity, Scott Free, Nirvana oraz Endeavour.

Opracował Arek Rejs, na podstawie materiału prasowego OCEANR/Sand People press office, zdjęcia: Matt Perry i Miles Tylor PROtographyofficial

 

Autopromocja