Nowy projekt Rivy to niezrównany jacht typu OPEN, pełen sportowego charakteru, innowacyjności i życia. Historia każdego nowego jachtu Riva to podróż w wielu różnych kierunkach, z nieskończonymi pomysłami wychodzącymi z niezrównanego dziedzictwa i łączącymi się w dziele sztuki jachtowej, które odzwierciedlają legendarny styl marki i zawsze mają przełomowy wpływ na standardy branżowe.

Prestiżowy prekursor nowego projektu Riva 68 ’Diable, to kolejny niezwykle piękny jacht otwarty: Riva Diable, który z kolei był oparty na kadłubie Riva Super America.

W ten sposób Riva, i tylko Riva, robi niepowtarzalne rzeczy: każdy model opiera się na warstwach pomysłowości, stylu i wiedzy technicznej, co stanowi ewolucję bez zaprzeczania tradycji.

Riva 68 ’Diable jest jak diament w gamie jachtów OPEN o długości poniżej 70 stóp, w segmencie, w którym Riva jest uznanym liderem w zakresie innowacji i tworzenia elitarnych łodzi, które zaspokoją gusta i preferencje najbardziej wymagających właścicieli.

Projekt, podobnie jak wszystkie jachty Riva w ciągu ostatnich 27 lat, jest wyrazem kreatywności Mauro Micheli, założyciela Officina Italiana Design razem z Sergio Berettą, we współpracy z Komitetem Strategii Produktu kierowanym przez Piero Ferrari oraz Działem Inżynierii Grupy Ferretti.

Elegancja, sportowy charakter i funkcjonalność to kluczowe słowa w projekcie, który zawiera inspirujące innowacje technologiczne i projektowe, a wszystko to dzięki kulturalnemu zamiłowaniu do tradycji, a także drobnym detalom, które są dziś stylistycznym znakiem rozpoznawczym marki.

Riva 68 ’Diable – wygląd zewnętrzny

Jedna z głównych nowych cech i mocnych stron tego jachtu OPEN ma właśnie na celu poprawę życia. To nowy twardy dach, który ma czystą, liniową konstrukcję, która ukrywa wyposażenie techniczne i technologiczne przed wzrokiem, a także chroni i osłania środkową część jacht wraz z jadalnią i sterówką na głównym pokładzie.

Równie imponujący jest szyberdach z mechanizmem otwierania w obie strony (do przodu i do tyłu), który nie może nie być źródłem przyjemności i dobrego samopoczucia podczas pływania.

Wyposażenie kokpitu obejmuje dwa duże sunpady. Jeden w formie szezlonga w kierunku morza oraz drugi, który wraz z jadalnią można zacienić za pomocą automatycznie przesuwanemu bimini zintegrowanego z hard topem.

Również strefa dziobowa jest najlepsza w swojej klasie pod względem koncepcji i przestronności, oferując maksymalną swobodę i relaks.

Riva 68 ’Diable – wnętrza jachtu

Dolny pokład jest rozplanowany dla maksymalnego komfortu, z trzema kabinami mogącymi pomieścić sześć osób wokół wszechstronnej i otwartej przestrzeni. Znajduje się w niej kambuz i jadalnia: centralnie umieszczona kabina główna. Podwójna kabina z pojedynczymi łóżkami jest na lewej burcie, a kajuta VIP w dziobie. Każda ma własną łazienkę.

I wciąż jest wiele sekretów i cudów do odkrycia w tym „budzącym grozę” Riva 68 ‘Diable, kolejnej nieodpartej pokusy dla każdego właściciela i każdego miłośnika legendy Rivy.

Premiera tego niesamowitego nowego modelu planowana jest na lato 2021 roku.

Riva 68’Diable

Dane techniczne

Długość całkowita20,67 m (67 ft. 10 in.)
Szerokość całkowita5,29 m (17 ft. 4 in.)
Moc silników2 X MAN V12 power 1550 mhp / 1140 kW at 2300 rpm STD 
2 X MAN V12 power 1650 mhp / 1213 kW at 2300 rpm OPT 
Prędkość maks. (projektowa)37 w (1550 mhp) / 40 knots (1650 mhp)
Prędkość podróżna33 w (1550 mhp) / 34 w (1650 mhp)
KategoriaA

Grupa Riva i Ferretti

Riva to marka należąca do Grupy Ferretti. Dzięki wielowiekowej tradycji żeglarskiej we Włoszech, Grupa Ferretti jest światowym liderem w projektowaniu, budowie i sprzedaży luksusowych jachtów i jednostek rekreacyjnych, z unikalnym portfolio prestiżowych i

ekskluzywnych marek: Ferretti Yachts, Riva, Pershing, Itama, CRN, Custom Line i Wally. Kierowana przez dyrektora generalnego Alberto Galassi, Grupa Ferretti posiada i zarządza sześcioma stoczniami zlokalizowanymi we Włoszech, które łączą wydajność i produkcja przemysłowa z typowym włoskim rzemiosłem światowej klasy, docierająca do klientów w ponad 70 krajach na całym świecie dzięki bezpośredniej obecności w Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji oraz sieci około 60, starannie wyselekcjonowanych dealerów. Jachty motorowe Grupy Ferretti, najwyższy wyraz Made in Italy elegancja i geniusz twórczy, zawsze wyróżniały się wyjątkową jakością, najnowocześniejszą technologią, rekordem bezpieczeństwa i optymalnym działaniem na morzu, a także ich ekskluzywny design i ponadczasowy urok.

Więcej informacji: www.riva-yacht.com

lub u przedstawiciela marki Riva w Polsce, firmy Dolce Marę Yachts.

Materiały prasowe stoczni.

 

Autopromocja